Největší kolekce RPG ke stažení

Blog o RPG hrách

GTA Czech

2006-05-24 00:00:00

Hlavní hrdina hry Grand theft Auto : San Andreas je sympatický černoch jménem Carl Johnson (prostě „CJ“), jehož životní náplní je v praxi získávání respektu v obrovském městě a to pomocí nepříliš legálních technik – kradení aut, nájemné vraždy, vykrádání baráků, ožebračení civilistů a hlavně války s gangy – to vše v atraktivním prostředí anonymních měst USA, která vystihují vše od černošských ghet až po Casina plná peněz, o které přece jde až v první řadě. Co se ale nestalo – jednoho dne vtrhla do San Andreas ovšem česká policie s novým bodovým systémem hodnocení řidičů na vozovce. Podívejme se, jak by vypadal průměrný den CJ ve městě pod dohledem příslušníků české policie.

CJ se ráno probudil, vyhnal prostitutku z postele a dal si panáka. Dnes se rozhodl umlčet jednoho senátora, který má mít v Hyde parku projev. Bude k tomu potřebovat ostřelovací pušku a nějaký ten rychlý vůz. Obstarat si tyto věci není problém. Otevřel okna a kochal se poledním sluncem, oblékl se a v garáži nastartoval svůj krásný černý kabriolet, dvanáctiválec s přídavným spalováním. Vyrazil do ulic.

Čekaje na semaforech, jak se na slušného občana sluší a patří, když nechce vzbudit pozornost, pozoroval dealery, pasáky a další osoby, neodmyslitelně patřící k předměstí San Andreas. Jenže ouha – pomalu projíždějící policejní hlídka si všimla, že CJ není připoutaný. Marně jim vysvětloval, že jeho kabriolet s rokem výroby 1958 prostě bezpečnostní pásy nemá, dostal první dva body do svého rejstříku, zaplatil pokutu a bylo mu umožněno odjet. CJ se narychlo přivázal náhradním klínovým řemenem k sedačce a mrmlaje si jel dále do zbrojnice zakoupiti pušky pro svou práci.

Po nákupu ho čekalo další nepříjemné překvapení. U jeho špatně zaparkovaného vozu stála policistka a vypisovala bloček. CJ použil svého šarmu, ale policistku neoblomil. To, že je jeho auto široké tak, že i kdyby stálo jedním kolem na chodníku (což se také nesmí), bude stále o dobrých dvacet centimetrů do vozovky přečnívat. Další bod na kontě a peněženka o pár dolarů lehčí. S úsměvem si vzal od policistky ponaučení a teprve po té, co nastoupil mu došlo, že celou dobu držel v ruce pušku, což policistce nepřišlo ani trochu divné. Začal mít tohoto města plné zuby, ale práce je práce.

Zajel (pochopitelně připoután a s rozsvícenými světly) za svým známým poradit se, jak na senátora nejlépe dohlédnout a co s jeho očekávanou ochrankou. Zaparkoval jak nejlépe to šlo, sedl si k baru a čekal, popíjeje whisky. Kontakt se ale nějak zpozdil, takže si narychlo projeli plán a CJ spěchal do svého vozu. Tentokrát za stěračem lísteček neměl, vskočil do auta, rozsvítil, připoutal a šlápl na plyn. Svištěl to chvílemi i v protisměru, ale to se nedalo nic dělat. Projev senátora začínal za dvacet minut.

Modré světlo majáku ve zpětném zrcátku ho upozornilo, že něco je špatně. Měl několik možností. Buď se pokusí policii ujet, což by se možná i podařilo, jenže honička trvá kolikrát i hodinu nebo se pokusit vymluvit a zaplatit pokutu - to by ušetřilo hodně času. Zvolil druhou variantu.

Dostal 5 bodů za výrazné překročení rychlosti, 6 bodů za řízení pod vlivem alkoholu, 5 bodů za jízdu na červenou, 4 body za ohrožení chodce na přechodu, 3 za nezastavení před přechodem, 2 za jízdu na tramvajovém pásu a jeden bod za vjetí do pěší zóny. CJ se ocitl sám, uprotřed města bez řidičáku, peněz a auta jen s ostřelovací puškou a vidinou nesplněné mise.

Není divu, že u nás první prázdninový víkend zemřelo nejméně lidí za osmnáct let.

Zpět na homepage Blogu

Musíte být zaregistrován a přihlášen abz jste mohl psát komentáře.

Komentářů (0)


Firefox 2 Přidej RPGhry.cz na Seznam AddThis Social Bookmark Button
© RPGhry.cz, Všechna práva vyhrazena | Kontakt: info@rpghry.cz
Doporučujeme: BezvaData.cz - váš server pro sdílení dat