Největší kolekce RPG ke stažení

Blog o RPG hrách

Sbohem SONY

2006-11-17 00:00:00

"Tak nám zabili Lik-Sanga," řekla posluhovačka panu Švejkovi, který opustiv před léty vojenskou službu, když byl definitivně prohlášen vojenskou lékařskou komisí za blba, živil se prodejem psů, ošklivých nečistokrevných oblud, kterým padělal rodokmeny.

"Kterýho Lik-Sanga, paní Müllerová?" otázal se Švejk, nepřestávaje si masírovat kolena, "já znám dva číňany. Jednoho, ten je sluhou u drogisty Průši a vypil mu tam jednou omylem láhev nějakého mazání na vlasy, a potom znám ještě toho, co sbírá ty psí hovínka. Vobou není žádná škoda."

"Ale, milostpane, přece Lik-Sang.com, toho z Hongkongu, ten proslulý internetový obchod s elektronikou a počítači"

"Ježíšmarjá," vykřikl Švejk, "to je dobrý. A kdo mu to, Lik-Sangovi, udělal?"

"Práskli ho Sony, milostpane, že prej prodávali japonské PSP na evropský trh"

"Tak se podívejme, paní Müllerová, Sony. Jó, takovej pán si to může dovolit, a ani si nepomyslí, jak takové zastavení činnosti může ublížit mnoha lidem. Trápil se dlouho?"

"Pan Lik-Sang byl hned hotovej, milostpane. To vědí, že se Sony nejsou žádný hračky. Nedávno taky si hrál jeden pán u nás v Nuslích se Sony a postřílel celou rodinu i domovníka, kterej se šel podívat, kdo to tam střílí ve třetím poschodí:"

Toliko v podání Haškově, v praxi jde o velmi jednoduchou věc. Populární čínský e-shop Lik-Sang.com si svou živnost založil na tom, že prodával do světa mnoho elektroniky, které jsme v kamenných krámech dostávali pozdě a draho, pokud vůbec. Specializace na herní konzole, kabely, náhradní díly, prostě všechno. Není divu, že se právem jedná o nejpopulárnější obchod svého druhu. Tedy jednalo.

Po soudní mašinerii se Sony museli zavřít krám. Sony totiž, pravděpodobně z obavy, aby nikdo nedovážel Playstation 3 do Evropy a USA dříve, než Sony blahosklonně dovolí, potřebovali zavřít všechny možné cesty. Obvinili tedy Lik-Sang z toho, že prodává do Evropy japonské Playstation Portable, které mají pochopitelně nabíječku na 110 V – evropští hráči si tak musí pořídit redukci na 220 V – což má údajně neblahý vliv na přístroj, který se pak poškodí nikoliv vinou Sony. Soud Sony vyhrálo a Lik-Sang se musel uklidit.

Chtěl jsem tím jenom říci, že tímto okamžikem Sony srovnalo krok s Microsoftem, co se arogance týče. Fašizující praktiky, kdy my zákazníci jim chceme nacpat peníze a Sony je stejně nechce, dokud nám nedovolí jim je nacpat mne iritují. A to se ani nezmiňuji o tom, že Playstation 3 přijde do Evropy o tři měsíce později, že slíbených 100.000 PS3 pro japonský launch bude zkrouhnuto na 80.000 a že si ji japonci, na rozdíl od zbytku světa, koupí levněji.

Takže pánové od Sony – díky za dosavadní práci, odedneška na vás dštím svoje vimrle a doufám, že PS3 bude takový propadák, že krachnete!

Zpět na homepage Blogu

Musíte být zaregistrován a přihlášen abz jste mohl psát komentáře.

Komentářů (0)


Firefox 2 Přidej RPGhry.cz na Seznam AddThis Social Bookmark Button
© RPGhry.cz, Všechna práva vyhrazena | Kontakt: info@rpghry.cz
Doporučujeme: BezvaData.cz - váš server pro sdílení dat