Největší kolekce RPG ke stažení

Blog o RPG hrách

Vypukla válka!

2006-11-30 00:00:00Tak japonci mají Playstation 3 doma, obyvatelé USA jej mají za pár dnů a do Evropy má dorazit na jaře 2007 - ale pozor, SONY ještě upřesnilo, že to není zcela jisté. Japonci dostali svých 80.000 konzolí do rukou prakticky všechny hned první den. Pročetl jsem si pár informací a nevěřícně jsem kroutil hlavou. Tak například prvních dvacet konzolí si koupilo dvacet chudých čínských farmářů, kteří neuměli ani anglicky, ani japonsky a nechtěli k tomu navíc žádné hry. Inu, proč by si chudý farmář nechtěl doma zapojit PS3, žeano. Ovšem je nutné si uvědomit, že těchto prvních dvacet nebylo zdaleka posledních dvacet - bylo jich mnohem víc. Jak se ukázalo, byli to najmutí čekatelé obrovské fronty, která se před obchody vytvořila o mnoho hodin dříve. Proč ne, řeknete si, nějaký hráč si zaplatil chudé číňany, co je na tom zlého? Inu, zlého nic, jako spíš že je to nesmysl. Ve skutečnosti za tím stojí vychytralí překupníci, kteří koupí PS3 za 100% ceny, zaplatí chudým farmářům 10% ceny a prodají za 300% ceny. Že to zní jako nesmysl? Pohled na eBay naznačí více - Playstation 3 se tam draží až za trojnásobek ceny - taková je síla tohoto trháku.

Je mi z toho dost smutno. Sony zavřou LikSang, právě z důvodu, aby lidé nemohli dříve něž ve světě kupovat v japonsku levnější konzole a prodávat je dál, aby se pak děly takovéhle věci. Mimochodem fronta před některými obchody byla tak velká, že majitelé krámu otevřeli firemní garáže, kam umístili nadržené kupce přes noc, aby nepřekáželi. Ovšem majitelé obchodů museli najmout extra ochranku a prodejní personál, návaly byly skutečně nepředstavitelné.

Shlédl jsem také video na serveru Gamespot - největší herní server vůbec - jak dostali do rukou svoji vlastní PS3. Krom dětinského nadšení, které bych označil za normální, mne zarazilo, že tam vkládali evidentně vypalované média (DVD nebo BlueRay - nešlo rozeznat) - holt recenzenti mají život lehčí. Krom toho se ukázaly první pokusy PS3 trochu vytuningovat a to sice vložením harddisku o velikosti 320 GB - PS3 se odmítla nastartovat - přičemž dražší verze s harddiskem 60 GB není na dnešní dobu žádný zázrak a asi se rychle zaplní.

Vedle toho všeho nastupuje i Nintendo se svým Wii. To bude k dispozici za necelý měsíc - 8.12.2006 - mimo jiné bude k dispozici i u nás a to za velmi sympatických 7500 Kč (o málo více, než v zahraničí - PS3 stojí zhruba dvakrát tolik). Jelikož si tuhle konzoli budu kupovat, abych pomohl ve válce Nintendu, podám brzy podrobnější report.

Zpět na homepage Blogu

Musíte být zaregistrován a přihlášen abz jste mohl psát komentáře.

Komentářů (0)


Firefox 2 Přidej RPGhry.cz na Seznam AddThis Social Bookmark Button
© RPGhry.cz, Všechna práva vyhrazena | Kontakt: info@rpghry.cz
Doporučujeme: BezvaData.cz - váš server pro sdílení dat