Největší kolekce RPG ke stažení

Blog o RPG hrách

Wii je doma!

2006-12-08 00:00:00

Takže taková recenzička na Wii. Určitě mnoho věcí víte, věděl jsem je i já předtím, než jsem si Wii koupil, ale ono – praxe je praxe a ta se nesmí podceňovat. Nejvíce se rojí otázky okolo revolučního ovladače, jaké to je doopravdy, dále pak, jestli slabý výkon nebrzdí možnosti her a v neposlední řadě to je krok nextgen konzolí – povýšení od herního zařízení na multimediální centrum. Zkusil bych se k tomu po čtyřiceti hodinách aktivního hraní s Wii vyjádřit po svém.

Nintendo Wii je elegantní nextgen konzole, která má v úmyslu zaujmout jak hardcore pařany, tak normální hráče a dokonce i normální lidi – nehráče. Daří se to velice dobře, nutno uznat! Totiž je to opravdu v nabídce Wiimote – ovladače pro hraní her. Jak všichni víme, ten umí reagovat na pohyb v prostoru a tím se hraní má stát intuitivnějším. Jelikož nejlepší prezentací jsou bundlované Wii Sports v ceně konzole, zaměřme se na ně.

Ovladač je skvělý. Padne do ruky, je lehký a ačkoliv je napájený dvěmi tužkovými alkalickými bateriemi, má přes gyrosnímače, infračervený senzor a bluetooth připojení slušnou výdrž. Nejlepší na tom je, že ovladač vezmete do ruky a okamžitě víte, co máte dělat. Při hraní bowlingu opravdu děláte pohyb rukou, jako v bowlingu, při golfu taktéž, dokonce i tenis přesně kopíruje nutné pohyby. Nejméně zábavný je asi baseball, který sice využívá pohybu též, ale hůře se směruje pálka a hlavně výsledná zábavnost daná jen odpalováním je dost nízká. Poslední variantou Wii Sports je box, který je notně zjednodušený, ale velmi zábavný a také namáhavý. Ovladačem (v každé ruce jeden) děláte pohyby – údery levou nebo pravou rukou, kryt, to vše ve dvou výškových variantách plus možnost uhýbat (pohybem celého těla, tedy oběma ovladači najednou).

Nejlepší na tom ale je, že to všechno je zábavné, jelikož je to nové. Nemůžete se toho nabažit, toho scifi pocitu, že ovládáte hru, potažmo celou konzoli mácháním rukou ve vzduch. Žádné dráty, jen precizní pohyby. Krom toho má ovladač možnost zaměřovat na obrazovku kurzorem myši, takže je ideální pro ovládání menu, jakož i pro pokročilejší hry, kde dosud klasický gamepad selhával nebo byl omezený. Opravdu tento pocit doporučuji zažít. Jedná se o skvěle odladěný kus hardware, který padne na míru asi opravdu každému.

Samozřejmě zde se musím pozastavit nad dalšími aspekty her – ovládání je výtečné, zábava skvělá, ale neměli bychom zapomínat na technické zpracování her. Konkrétně Wii Sports jsou na tom bídně – zejména pro svou stylizaci postav. Ne snad, že by vypadaly špatně, ale je to jen soustava miniher s danou grafikou, nijak nevypovídá o možnostech konzole. Přesto je podstatné si uvědomit, že Wii má opravdu nízký výkon, takže od něj nelze ani za mák očekávat finesy, které předvádí X360 nebo PS3. Což ale v žádném případě neznamená, že by hry měly vypadat špatně, to ne, jen prostě nemají tolik efektů, tak jemné textury a tak dále – výkonnostně bych odhadoval Wii na mezistupeň mezi Playstation 2 a XBOX 360. Zatím mám u Wii jen jednu hru navíc a tou je Legend of Zelda : Twilight Princess, která je přeportovaná z minulé generace Nintendo konzolí Game Cube, čili grafika je obdobná, jako na pět let starém systému. Na nejlepší grafické perličky si ještě počkáme, byť osobně jsem s grafickou stránkou věcí spokojen – nepatřím mezi fajnšmekry, kteří kvalitu her posuzují podle dokonalosti matematiky.

Takže bych to shrnul jako – moc dobrý, těším se na nové hry ;).

Zpět na homepage Blogu

Musíte být zaregistrován a přihlášen abz jste mohl psát komentáře.

Komentářů (0)


Firefox 2 Přidej RPGhry.cz na Seznam AddThis Social Bookmark Button
© RPGhry.cz, Všechna práva vyhrazena | Kontakt: info@rpghry.cz
Doporučujeme: BezvaData.cz - váš server pro sdílení dat