Největší kolekce RPG ke stažení

Blog o RPG hrách

Nemoc

2007-04-09 00:00:00

Nemoc je nepříjemná věc. V těchto dnech je to bohužel věc poměrně rozšířená. Ráno se probudíte a nemůžete dýchat nosem, spotřebu kapesníků máte větší, než nadrženec na peepshow, hlava vás bolí nebo se vám přinejmenším točí a vy nemáte myšlenky na nic jiného, než do sebe naládovat prášku nebo bylinkový čaj a zůstat ležet. No a tohle přesně se stalo mně.

Tak ono to zase tolik nevadí, jakmile si stabilizuji polohu v posteli, mohu jen sáhnout na noční stolek, kde mi leží Nintendo DS nebo v dokonce gamepad od Playstationa 2. Je tolik nedohraných her, takže pro nemoc se najde nějaká ta omluva. Takže copak mi to donesl kamarád minulý týden a já si na to ještě neudělal čas?

Jak & Daxter. Hopsačka od firmy Naughty Dog, která vytvářela "vlajkovou" hru pro první Playstation - Crash Bandicoot. "Jak" (čte se to klasicky, jako "Jack") je sympatický mladík elfího stylu, Daxter je na tom podobně, akorát je jízlivější a méně pohledný. Inu na začátku hry se Daxter změní v odporného sysla nebo co, ale jízlivost jeho komentářů mu zůstane. Grafický styl na úrovni komixu, pěkná hudba a hlavně - jde o jednu z prvních her pro PS2, takže je zázrak, že mi unikla. S chutí jsem vložil disk a jal se hrát.

Hned v první úrovni jsem se zasekl. Hra mne překvapila velmi vysokou obtížností na začátek hry - což je ale vyváženo stylem hry - máte k dispozici nekonečně pokusů. Nevadí, dal jsem si acylpirin a hrál dál. Postupně jsem vybil všechny nepřátele, posbíral všechny artefakty a jen jsem hledal východ z levelu. Nějak jsem jej nemohl najít. Povedlo se mi dokonce splnit všechny nepovinné úkoly. Ukazatel splnění hry mi píše - 100%. Kde je teda ta chyba? Podíval jsem se na hodiny a zděsil jsem se - první úroveň hraji již 6 hodin v kuse a stále ji nemohu ukončit? To bude nějaká blbost, určitě jsem přehlédl nějakou drobnost, musím se uvolnit a projít si to znova a v klidu.

Po dalších třech hodinách jsem vypotil horečku. Místo hlavy mne začaly bolet oči (a i ty se mi v zápětí začaly točit), bělmo dostalo rudou barvu a z koutku úst mi začaly kapat sliny. Mám totiž zásadu, že v žádném případě se nebudu dívat na internetu na nějaké návody - to je přece pod mou úroveň - navíc jde-li o hopsačku a o její první úroveň! Ve hře jsem objevil naprosto všechna místa, dokonce i ty, co autoři nevymysleli. Prošel jsem každičký pixel a vektor celé úrovně, ale konec jsem nenašel. Po dlouhé době mne u hraní počítačové hry popadl nefalšovaný vztek. Řešení bylo jasné - musím CD se hrou rozlámat, zničit, rozkousat a anihilovat! Tohle se prostě nedělá! Vztekle otevřu konzoli, vyjmu médium a jmu se jej lámat. Krátký pohled před popravou a ... omdlel jsem. Dvanáct hodin hraní jedné, první úrovně.

Z bezvědomí mne probudila až žena. Z ruky mi vyjmula nalomené CD, kde bylo krom velkého nápisu "Jak & Daxter" napsáno tako malým písmem "Demoversion - only one level" a konstatovala, že mám horečku vyšší než včera a jestli si nechci odpočinout třeba u hraní.

Zpět na homepage Blogu

Musíte být zaregistrován a přihlášen abz jste mohl psát komentáře.

Komentářů (0)


Firefox 2 Přidej RPGhry.cz na Seznam AddThis Social Bookmark Button
© RPGhry.cz, Všechna práva vyhrazena | Kontakt: info@rpghry.cz
Doporučujeme: BezvaData.cz - váš server pro sdílení dat