Největší kolekce RPG ke stažení

Blog o RPG hrách

3 roky s RPGhrami!

2008-02-26 11:36:42

Tři roky jede doména RPGhry.cz bez zastávky. Čeho jsme dosáhli? Jak plníme finanční plán? Jaké závazky zůstaly nesplněny? A hlavně – jak jste s námi spokojeni vy – naši platitelé, živitelé a čtenáři? Rozhodl jsem se krátce shrnout magický třetí rok.

Je to ve všech pohádkách. Tři bratři. Tři princezny. Tříhlavý drak. Tři zlaté vlasy děda Vševěda. A nyní k ním můžeme směle přidat tři roky s RPGhrami. To, co ještě relativně nedávno znělo jako pohádka se stalo skutečností a o to více potěšitelné je, že ta skutečnost je radostná.

Největší podíl na tom nese bezesporu kolega Drokk, který po třech letech obětavé práce dostal první výplatu k Vánocům od mé maličkosti. A co jsme za to dostali my? Perfektní nový design, jehož modernost bych se nebál přirovnat architektonickým dílům od Gaudího. Neusněme však na vavřínech! Časová vytíženost nedovolila koncept dotáhnout do úplného konce, jsou tam mouchy a zcela chybí jeden dva zamýšlené prvky, ale nebojte – jestliže jsme to vydrželi až sem, další kroky budou jedině k lepšímu. V plánu je bohatší homepage – screenshoty a videa, ale dodělají se drobnosti jako filtr na platformy v nastavení uživatelského profilu a podobně. Všeobecně to směřuje k profesionalitě, která je ale originální – na rozdíl od jednoho nejmenovaného bonuswebu, který doslova obšlehl Gamespot se vším všudy.

Ale to není všechno. Také já jsem svým Troškou přispěl do mlýna hleďme na to:

Příspěvků v diskuzi : 10887
Reg. uživatelů : 8154
Her v databázi : 662
Recenzí : 261
Downloadů : 465
Her se screenshoty : 553 (15486)
Odkazů u her : 57 ;)
Novinek : 1319
Průměrná denní návštěvnost: 550


Čeho jsme přibližně svědky? Zatímco průměrný počet novinek na den zůstal téměř nezměněn (1,3 novinky denně – se závazkem 1 denně překračuji plán o 30%), zvýšil si adekvátně počet registrovaných uživatelů, počet her v databázi, příspěvky v diskuzi i screenshotů. Co se nezměnilo je počet odkazů u her, na to se ještě budu muset podívat, stejně tak počet downloadů nestoupl zásadním počtem – tam je to ale logické, nových věcí ke stažení přibývá obecně pomálu, je lepší linkovat projekty jako takové. Velmi ale chválím vzrůstající počet recenzí, kde je sice podepsáno obvyklé množství autorů, ale ti napnuli svoje síly. V první řadě je zde Ringo (i když ten Torment mu nezůstanu dlužen), ale dále také Insides rozšířil řady autorů.

Co je na této statistice nejpodstatnější je prudký nárůst sledovanosti webu. Denní průměr je nyní 550 unikátních přístupů denně, z čehož mám osobně neskutečnou radost, jelikož to znamená, že jsem vyhrál sázku s Drokkem, který tvrdil, že 500 denně je nesmysl (sám si nastavil laťku mnohem níže). A krom toho – 4. února 2008 jsme měli rekordní návštěvnost – 725 lidí – alespoň to tvrdí služba Navrcholu. To se pochopitelně pozitivně podepsalo na našich platech. Hodnota akcií na Pražské Burze nám podle PXE indexu stoupla o 1,8 %, což umožnilo na konci roku vyplatit prémie hlavním manažerům projektu. A to jmenovitě Davesade (677,9 milionů EUR) a Drokk (725,1 miliard Rublů). Drokk se rozhodl věnovat většinu peněz charitě, chce postavit nové pískoviště na jižním městě nesoucím jeho jméno (tzv. „Drokkoviště“), zatímco já uvažuji o zakoupení akcií Yahoo, jelikož jejich cena půjde nahoru. Těch pár kaček, které nemusíme danit (ať už hovoříme o slibně se rozvíjející placené VIP sekci nebo o Google reklamách) patrně použijeme podle závazku na nákup diamantů (a ne střepů, jako minule, mi z toho krvácel nos normálně a koksem to nebylo).

Herní svět se ale příliš nezměnil. Formát Blue Ray definitivně vyhrál překvapivým způsobem, když Warner Bros. na poslední chvíli odřekli podporu HD-DVD. To se pozitivně podepisuje (i když ono je to asi obousměrné) na prodejích Playstation 3, které jsou znatelně vyšší, ale pořád se drží v celkové sumě daleko vzadu. Se svými deseti miliony prodanými kusy jí patří 21% trhu. XBOX 360 stagnuje a očekává se, že rok 2008 bude mezi těmito hlavními nextgen konzolemi patový – dnes má XBOX 17 milionů kusů ve světě – což činí 35% trhu pod Microsoftem. A Nintendo Wii si jede svou spanilou jízdu – 21,7 milionů kusů, což je asi 44% trhu. Podobně to funguje i u konkurence DS a PSP – kde je poměr 67,3:31,33 miliony kusů, činící tak poměr 68%/32%. Takže také žádná změna. Pole PC je naprosto stejné. Zlepšila se grafika, zvýšili náklady a co to přineslo? EA spustila projekt na záchranu PC her. Chudáci. Investovat do Witchera byla jedna z nejrozumnějších investicí roku 2007.

Ale čistě osobně – mám radost. Hodně se myslím pohnulo s Blogem, kam plánuju dávat více a více věcí, více mne baví psát delší útvary, než jen krátké novinky, ale nebojte se, nevykašlu se na to ani v nejmenším ;). Jakmile Drokk dodělá screeny a videa na homepage, rozšíříme databázi i tím směrem, plus to lepší, komplexnější fulltext vyhledávání, aby se s tím dalo dělat, stejně jako v diskuzích atd. To jsou asi nejbližší plány do budoucna. Her postupně přibývá hlavně v ISO imagích – Anvil of Dawn, Ultima 7+8 a podobně, zde si myslím není co vytknout. A nakonec jsem se zmohl a kupuju nové PC, takže si doženu herní vzdělání i v tomto oboru, co mi uteklo za pár posledních let.

Klasická děkovačka – Ringo, Hoborg, Heimann, Deshien, Geralt, Junior, Lasice a další – dyk to znáte. Extra thanx to Rachel za support. A Drokk samozřejmě – bez něj by to nešlo ani v nejmenším. Takových hrdinů více a více, zvláště, když pracují (skoro) zadarmo. Snad to DSko dodá dost radosti a sil do další práce. Díky!

Takže – 15. února, okolo té osmé hodiny večerní, to jsou přesně tři roky od chvíle, kdy byl spuštěn tento server. Jen tak dál, přátelé.

Zpět na homepage Blogu

Musíte být zaregistrován a přihlášen abz jste mohl psát komentáře.

Komentářů (0)


Firefox 2 Přidej RPGhry.cz na Seznam AddThis Social Bookmark Button
© RPGhry.cz, Všechna práva vyhrazena | Kontakt: info@rpghry.cz
Doporučujeme: BezvaData.cz - váš server pro sdílení dat