Největší kolekce RPG ke stažení

READ FIRST! - Často kladené dotazy - F. A. Q. - Diskuze

Frequently asked questions aka často kladené dotazy. Toto je klub pro nováčky a začátečníky.
Vkládání příspěvků do diksuze je momentálně zakázáno.
Reagovat
davesade | 2006-10-31 21:11:05
Provoz serveru není jednoduchá záležitost. O RPGhrách to platí dvojnásob. Totiž pokud si máte platit hosting o velikosti přibližně 20 GB (což odhaduji momentálně zabíráme), tak se nutně dostáváte k částce, která není malá. Vzhledem k tomu, že celý náš web je prakticky nevýdělečný, spoléháme jen na vlastní zdroje a na velice výhodnou dohodu mezi námi a poskytovatelem hostingu (nazdar Schwaabe ;).

Přesto nemůžeme přehlédnout, že každý měsíc prosviští směrem od našeho webu k Vám mnoho desítek, neřkuli stovek gigabyte informací a to zejména ve formě stahovaných her a trailerů. Toto číslo se stalo časem tak vysoké, že společně s samotnou velikostí celého webu jsme byli taktně upozorněni, že by se s tím mělo něco dělat. Učinili jsme tedy jednoduchý krok – ty Downloady, které mají více než 50 MB budou nyní ke stažení pouze pro VIP uživatele našeho webu.

Podívejte se na to trochu ze strany provozovatele, tedy z našeho pohledu. Tvoříme portál RPG her a myslím, že práci odvádíme dobře. Přesto se nám nedaří soustředit okolo webu nějakou stabilnější komunitu. Ze tří a půl tisíce registrovaných uživatelů sleduji aktivitu (komentáře, diskuze, recenze) zhruba tak desítky aktivnějších lidí. To je méně než procento, spíš tak tři promile. Není to povzbuzující. Přitom se snažíme budovat kvalitu, aby RPGhry.CZ byly takřka něčím prestižním.

VIP je stručně řečeno ohodnocení uživatele, který pak může využívat nadstandardních služeb. Prozatím to budou Downloady nad 50 MB, později jistě něco vymyslíme. Jedním z největších lákadel by mělo být možnost si stáhnout více her. V současné době je ani ne 10% her, které mají více, než zmíněných 50 MB, ale díky VIP budeme moci umístit na web další ISO image CD s dalšími hrami, které jinde neseženete. A samozřejmě to bude platit jen pro VIP uživatele – to by měla být na začátek motivace. Samozřejmě zmíněných deset aktivních uživatelů již nyní má VIP jisté.

Takže nyní konečně k tomu, co byste měli dělat, abyste VIP získali. Dá se to shrnout do několika bodů:
- přispívejte smysluplnými příspěvky do naší diskuze
- pište svoje názory ke komentářům k jednotlivým hrám
- pošlete nám recenzi na svoji oblíbenou hru, uveřejníme ji a náležitě oceníme
- doporučte hry chybějící v databázi, pište novinky
- kupujte si hry na Xzone skrz náš web (parametr „&ref=drokk“)
- všemožně nám pomožte budovat tento web

Samozřejmě nemáme žádný systém bodování, vše se odehrává pouze na našem bedlivém sledování a rozhodnutí, kdo si VIP zaslouží a kdo ne je prostě na naší zralé úvaze. Takže pokud si někdo myslí, že zaspamuje všechny kluby, tak má smůlu – a to hned dvojnásobnou. Pochopitelně můžete požádat o VIP sami od sebe, pokud máte pocit, že byste si ho zasloužili, ozvěte se a zvážíme to – budeme se dívat zejména na Vaši tvorbu v rámci našeho webu.

Časem možná přibude časově omezené VIP za placené SMS, ale to je v začátku vývoje, i takto by se dala řešit situace s problematikou datových přenosů a rozšíření financování našeho projektu. To je ale zatím v zárodcích. Ono to pivo vážně není zadarmo.

Takže připomínky, náměty, nápady piště do Výkřiků, ostatní mohou projít nejnovější přidané Downloady a zjistit, jestli jim to VIP za trochu námahy stojí ;).
Reagovat
davesade | 2005-11-06 09:09:10

NOVÉ RPGHRY - DESIGN A SYSTÉM


Co nového přinesly a jak s tím zacházet?


Tento obsáhlejší help má pomoci v orientaci v našem novém designu a systému třídění informací. Ti, kteří jsou už protřelejší surfaři vidí výhody hned na první pohled, ale někomu se to může zdát zmatené. Je to opravdu jenom první dojem, jelikož vzhledem k tomu, že ho používají všechny velké informační herní servery, tak na tom asi něco bude. Jistě si zvyknete a budete ho užívat s radostí. Takže, novinky a jak na ně:


INDEX neboli hlavní strana:

Je překopán zejména designově, obsahuje dvě hlavní nejnovější upoutávky na přidané artikly na server - recenze, něco z blogu a podobně zůstaly, pod nimi tři nejnovější novinky s náhledem stopadesáti znaků a pod nimi textové linky na další deset novinek pouze nadpisy. Dále pak náhodně vybraná hra z databáze a zápatí s celkovou statistikou.

HLAVNÍ MENU:

Login - funguje stále stejně.

- domeček odkazuje na INDEX

HRY - přímá databáze her - orientace bude bez problémů, hned se Vám vypíšou tři poslední přidané hry, tři poslední přidané downloady ke hrám a několik posledních komentářů. U her je rovnou uváděno, kdo je vyvinul, distribuoval a v kterém roce vyšly / mají vyjít a platforma či platformy, stejně jako malý obrázek krabice hry.

Archiv novinek - funguje tak, jak jsme zvyklí z novinek, všechny novinky bez ladu a skladu pod sebou podle toho, v jakém pořadí byly přidány.

Diskuze - se změnila minimálně - přibyly jen tzv. nástěnky. Každý klub má nyní svou nástěnku.Nástěnka slouží k výpisu informací, na které se lidi nejčastěji ptají nebo které jsou jinak stále zajímavé k danému tématu klubu. Dříve, než se na něco zeptáte, je tedy se dobré podívat v první řadě na nástěnku, jestli se o tomto tématu již nemluví nějak delší dobu a proto bude řešení problému tam. Záhlaví zůstanou zachována, jen u některých klubů, kde bylo záhlaví příliš dlouhé, se zkrátí a tyto informace se přenesou právě na nástěnku.

Blog - je zatím beze změny.

Ostatní - Ty novinky, které se nevážou k žádné konkrétní hře či se týkají třeba nového hardwaru se budou štosovat tady. Není jich zas tak málo, ale dávat jim nějakou extra kategorii zase nemá moc smysl, možná v budoucnu.

Registrace - funguje stále stejně.


INFO HRY

V této sekci je asi nejvíce změn, tak si je probereme bod po bodu:
Na titulní stránce infa hry vidíme obrázek krabice hry, tzv. boxshot, pokud se mi ho podařilo najít či existuje. Momentálně je u naprosté většiny her, zbylé hry buď ještě nevyšly nebo se jendá o nějaké freewary, které krabice nikdy neměly. Dále výrobce a distributira hry, screenshot, jenž je zároveň odkazem do galerie, poslední tři novinky a hodnocení hry (hodnotíme si hry sami!). V menu hry vidíte položky "recenze", "news", "downloads", "links" a "komentáře". Číslo za jednotlivými položkami značí, kolik daných artiklů v dané kategorii k dané hře u nás existuje. Ačkoliv je jejich popis výmluvný, přesto si je zrekapitulujeme.

Recenze - popisy her formou recenzí - někdy je recenzí více, takže bude na výběr.
News - Novinky k dané hře - nyní je hezky vidět vývoj daného titulu od ohlášení po vydání a třeba i po něm (tohleto je featura, která mne donutila přesvědčit Drokka, že přechod na nový systém je moc dobrý nápad a zároveň je to myslím to nejužitečnější, co jsme kdy na serveru měli :))).
Downloads - jakékoliv downloady k dané hře. Čili jak třeba plná hra ke stažení, tak třeba patche, zajímavosti a podobně - vždy s popiskem, takže se neztratíte.
Links - zajímavé odkazy k dané hře - jak homepage, tak třeba fan stránky a podobně.
Komentáře - fungují stejně.

Takže to je tak ve stručnosti všechno nové a užitečné, co jsme si pro Vás připravili, doufám, že se Vám nový systém bude líbit a případné dotazy do příslušného klubu.
Reagovat
davesade | 2005-05-13 16:15:46
davesade : DOPLNĚNÍ:
Technická invence přinesla možnost řádkování pouhým ENTERem - jak tomu bývá dobrým zvykem. Brzy přibyde automatický převod odkazů.
Reagovat
davesade | 2005-05-02 13:46:04
Otázka: Jak poznám nové příspěvky v diskuzi? Můžu nějak opravit své příspěvky?
Odpověď: Zatím NENÍ možné sledovat nové příspěvky, ale určitě tato funnkce v diskuzi přibyde. Upravovat své příspěvky pravděpodobně NEBUDE možné, ale uděláme systém, že si můžete svůj příspěvek SMAZAT, čímž se dá docíli toho samého.
Je nám jasné, že takové funkce jsou nutné, bohužel RPGHRY.cz nejsou naším fulltime jobem a proto to trochu déle trvá, buďte shovívaví ;).
Reagovat
davesade | 2005-04-15 08:30:21
Otázka: Jak mohu formátovat text v příspěvku?
Odpověď: Formátování textu máme povolené pouze na základní úrovni. Text je možný udělat tučný nebo kurzívní. Lze vkládat odkazy a také

Nové řádky

To vše se děje pomocí HTML tagů -b- a -/b- tučný text, -i- a -/i- kurzíva. Zápisem "a href="http://www.rpghry.cz"-ODKAZ-/a- uděláte odkazy a pomocí -br /- nové odřádkování. Pochopitelně - místo pomlčky užijete ostré závorky.
Vkládání obrázků není a pravděěpodobně nebude možné, časem patrně přibyde automativké převádění ENTERů na nové řádky a http:... automaticky na odkaz, zatím to ale není udělané.
Reagovat
davesade | 2005-02-28 17:14:54
Otázka: Jak si změním ikonku, kde je nastavení mého profilu?
Odpověď: Veškeré nastavení uživatelského profilu se děje kliknutím na odkaz vlevo nahoře s Vaším uživatelským jménem. Já tam například mám napsáno "Uživatel: davesade". V objevivšíse tabulce si nastavíte cokoli bude potřeba, například do blízké budoucnosti plánujeme zavést možnost měnit si skin našeho webu.
Co se samotné ikonky týče, je to taková vizitka a logo Vaší osoby, nejlépe si ji vyrobit sami, ale je spousta webů, kde si můžete vhodnou vybrat, například http://ikonky.kvalitne.cz/. Základní konvence ikonek na našem serveru je rozměr 40x50 pixelů, formát GIF a velikost do 3,5 kB! Pokud se Vám ikonka nezobrazuje vůbec, zdeformovaná nebo prostě dojde k jinému důvodu nekorektního zobrazení, je chyba na Vaší straně, nejpravděpodobněji nedodržením uvedených postupů. V případě jiných obtíží nás kontaktujte.
Reagovat
davesade | 2005-02-25 13:17:18
Otázka: Jak se mohu podílet na vývoji obsahu serveru rpghry.cz? Mám svůj názor na některé hry, jakož i přidávání novinek bych chtěl dělat častěji...
Odpověď: Máte-li vlastní názor k nějaké hře, tak jej můžete v sekci recenze vyjádřit formou komentáře. Pokud máte komplexní recenzi, vložte ji prosím do speciálního klubu zde v diskuzích "Tvorba na RPGHRY.cz".
Co se novinek a komplexnějšího přispívání na náš web, je to obtížnější. Bylo by to možné jen u prověřených lidí, kteří by se stali spolupracovníky. Zatím ale rozhodně ne.
Reagovat
davesade | 2005-02-18 16:50:12
Otázka : Jak v diskuzi odpovím na příspěvek? Jak se v diskuzi orientovat?
Odpověď : Reakce na konkrétní příspěvek se děje kliknutím na obrázek autora příspěvku nebo kliknutím na tlačítko "reagovat" v pravé části příspěvku. Toto kliknutí vloží do formuláře nahoře HTML odkaz, který odkazuje na daný příspěvek. Za něj jednoduše napište svoji reakci.
Kdokoli potom ve Vašem příspěvku klikne na tento odkaz, automaticky ho to přesune na příspěvek, na který odpovídáte.
Orientace v diskuzi je prostá. Pod i nad příspěvky jsou dva druhy šipek.Jednoduchá posouvá o určitý počet příspěvků vpřed či vzad, dvojitá posouvá pak na začátek respektive konec diskuze. Jednoduchý posun standardně posouvá o 10 příspěvků, ovšem tento počet lze změnit vepsáním libovolného jiného čísla mezi šipkami v horní části diskuze.

Firefox 2 Přidej RPGhry.cz na Seznam AddThis Social Bookmark Button
© RPGhry.cz, Všechna práva vyhrazena | Kontakt: info@rpghry.cz
Doporučujeme: BezvaData.cz - váš server pro sdílení dat