Největší kolekce RPG ke stažení

World of Warcraft | Novinky

World of Warcraft zakázán v Austrálii

Je to divné, ale je to tak. Oficálně se stal prodej MMORPG World of Warcraft nelegální na území Austrálie. Pokuta činí 27.220 AUD nebo dva roky ve vězení. V současné době jsou tak pro Austrálii jen dvě MMO hry - Eve Online a Vanguard. To jsou věci!
Dave de Sade

2009-02-06 - www.wowinsider.com

Dostane WoW nový grafický kabát?

Podle rozhovoru s J. Allenem Brackem je pravděpodobné, že po nejnovějším expansion packu Wrath of the Lich King bude Blizzard pracovat na vylepšení grafiky pro high-end PC. Jestli to bude ale znamenat výměnu enginu není jisté. World of Warcraft si získal mnoho příznivců i odpůrců pro svůj komixový vzhled a mnoho lidí preferuje starého klienta pro velkou svižnost a také z důvodu zvyku, takže nová grafika není úplně jistá.
Dave de Sade

2008-05-27 - www.eurogamer.net

Wrath of the Lich Kings - druhý datadisk pro WoW

Wrath of the Lich Kings - druhý datadisk pro WoW

Po boku Burning Crusade se staví v pořadí druhý velký datadisk pro stále nejpopulárnější MMORPG současnosti, minulosti a asi i budoucnosti - World of Warcraft - dnes s více než 10ti miliony platících hráčů. Jedna z mnoha nových lokací budou Grizzly Hills, kterých náhled můžete shlédnout ve videu níže. Název lokace není od věci, najdeme zde kmen medvědích lidí - "Furbolgové" - uctívajících modlu medvěda z časů prehistorických. Nebude to procházka růžovým sadem, to teda nebude.


Dave de Sade

2008-02-25 - www.games.tiscali.cz

World of Warcraft patch 2.2.2

Takzvaný Brewfest patch přináší krom obsahu vyplývajícího z názvu také mnoho nových hřbitovů. Pokud nechcete použít vnitřní updater, tak US patch si můžete stáhnout z 3D Download, 3D Gamers, Filefront nebo Gamer's Hell, pro UK verzi se mrkněte na 3D Gamers a Gamer's Hell.
Dave de Sade

2007-10-09 - www.ggmania.com

Wrath of the Lich King - update Galerie

Wrath of the Lich King - update Galerie

Blizzard se snaží svému slibu "každý rok jeden datadisk do World of Warcraft" dostát za své, takže si připravuje půdu pro svůj nejnovější s názvem Wrath of the Lich King. Pokud Vás zajímá, jaký kus světa se nám otevře, tak nahlédněte do Galerie, kde se válejí čtyři nové kousky s atraktivně vypadajícím obsahem a to zejména velmi zajímavá kentaurka (jenž nenechá jistě spát nejednoho zoofila ;).
Dave de Sade

2007-10-02 - http://mmorpg.qj.net

Patch 2.1.0.6729 pro World of Warcraft

Patch 2.1.0.6729 pro World of Warcraft

Uvedení patche 2.1 k životu mělo jeden nepříjemný následek - padání klienta při spouštění hry. Tuto chybu opravuje 1.75 MB malý patch. Odkazy ke stažení najdete standardně ZDE.
Dave de Sade

2007-05-31 - http://forums.worldofwarcraft.com

The Freezing Blockade - další expanze WoW?

The Freezing Blockade - další expanze WoW?

Blizzard nehodlají zahálet a chystají další útok na naše peněženky. Zatím spekulované rozšířené Freezing Blockade se totiž odhalilo samo po důkladném rozebrání patche 2.1.0, které již obsahuje části grafiky, které nezapadají do současného světa. Brnění se seveřanskými motivy, atypické meče a další zbraně, stejně tak jako rozstliny a floru. No hurá tedy, svět se ještě vzpamatovává z Burning Crusade...
Dave de Sade

2007-04-19 - www.mmo-champion.com

Trochu té WoW statistiky

Trochu té WoW statistiky

Po uvedení Burning Crusade se očekávalo, že se zahýbe s popularitou ras a povolání v této největší MMORPG na světě. Takže výsledky jsou takovéto: Na prvním místě jsou překvapivě lidé se svými 19ti procenty. Na druhé místě jsou Dark Elves, 18% a na třetím již podle očekávání Blood Elves (12%). Nejmenší zájem je o trolly a gnómy, oboje po 6%, Draenei se také moc nechytli, 8%. U povolání je to také zajímavé - s přehledem vede Hunter (17%) následovaný Warriorem a Mágem (oba 13%), diskutovaný Paladin má 11% a relativně nejméně oblíbení jsou Šaman a Druid - 8%. Ve Zdroji najdete i další zajímavé informace k tomu tématu, stejně jako způsob měření.
Dave de Sade

2007-03-01 - www.warcraftrealms.com

Narození dcery nebo WoW? No samozřejmě WoW!

Narození dcery nebo WoW? No samozřejmě WoW!

V Tyra Banks Show (nějaká talkshow v USA) se dostali do konfrontace manželé, kde něžnější polovička obvinila tu druhou, že místo asistence u porodu jejich dcery raději šel domů a tři hodiny hrál World of Warcraft, načež se do porodnice vrátil těsně po zázraku zrození. Výmluva muže byla jasná - nechtěl být k dítěti tolik emocionálně vázán v případě, kdyby došlo k úmrtí při porodu (cynické, po devítí měsících, eh). Naštěstí dostal kopačky těsně po vyjítí Burning Crusade. Docela síla. Mimochodem bych měl jako pařan nyní lát na účet ženy, že jej nenechala hrát, ale uvědomte si děti, že WoW opravdu prostě není všechno, je potřeba také chodit chodit na vzduch, do restaurací, věnovat se svému okolí, partnerům a hlavně hrát Eve Online. A ještě jsem rád, že takovéhle novinky vycházejí, jelikož se rázem rozšíří naše navštěvovanost díky klíčovým slovům ;).
Dave de Sade

2007-01-30 - www.eurogamer.net

Oficiální ingame trailer na Burning Crusade

Oficiální ingame trailer na Burning Crusade

Minutu a kousek dlouhý, velmi pěkný a atmosférický trailer poskládaný výhradně z ingame záběrů najdete ke shlédnutí níže. Akorát mne při srovnání s konkurencí napadá - také Vám přijde letitý WoW z hlediska technologie graficky neuvěřitelně zastaralý? Design Blizzard umí, ale pohled na zoufale hranaté postavičky vyvolávají úsměv a zároveň skoro kacířské otázky, jak to dneska může dneska někdo hrát ;).


Dave de Sade

2007-01-19 - http://mmorpg.qj.net

Burning Crusade má první postavu na levelu 70

Burning Crusade má první postavu na levelu 70

Krom mnoha jiných novinek přináší datadisk Burning Crusade pro World of Warcraft také nový level-cap, čili nejvyšší dosažitelný level pro postavu - z 60 na 70. Jak dlouho to mohlo trvat? Týden? Měsíc? Inu, z titulku je jasné, že to byla velmi krátká doba, vlastně o něco více, než jeden den. Francouzký hráč s postavou jménem Gawell z guildy Millenium na serveru Archimonde (EU-PvP) dosáhl 17.1.2007 v 4:04 středoevropského času levelu 70 za neuvěřitelných 28 hodin beze spánku. Tomu říkám úctyhodný výkon.
Dave de Sade

2007-01-18 - http://mmorpg.qj.net

8 milionů účtů World of Warcraft a patch 2.0.3

Neuvěřitelně znějící číslo - 8 milionů si pořídilo WoW (nemluvíme ale o počtu placených accountů). Z toho máme 3,5 milionů hráčů v Číně, 1,5 v Evropě a 2 miliony v Severní Americe. WoW má již nyní zasloužený legendární status, takhle zbývá, aby se začal hrát ještě v Brně a mají celý svět ;). Krom toho vyšel patch 2.0.8, který ovšem vyšel trochu narychlo a obsahuje několik blíže nespecifikovaných chyb, takže se brzy dočkáme dalšího.
Dave de Sade

2007-01-12 - http://mmorpg.qj.net

Burning Crusade se blíží

Burning Crusade se blíží

Hráči World of Warcraft si již brousí zuby na datadisk, přičemž vzcházejí otázky ohledně konkrétní ceny a data vydání. Takže Burning Crusade bude k dispozici 16. ledna 2007 a bude stát 1299 Kč u XZone (kupujte ZDE a pomůžete i RPGhrám). Vedle toho bude k dispozici i limitovaná série sběratelské edice - kterou ale mají šanci získat pouze ti, co si datadisk již objednali a napíší do XZone. Cena této edice je stanovena na 3499 Kč.
Dave de Sade

2007-01-08 - http://games.tiscali.cz

WoW Burning Crusade - 16. leden 2007

WoW Burning Crusade - 16. leden 2007

Zakroužkujme si do kalendáře toto datum - nadržení fandové, jejichž počet jde pomalu do milionů, se nemohou dočkat na rozšíření světa, dvě nové rasy a hromadu questů, itemů a tak dále. Šílenství okolo WoW pak může nabrat pořádných obrátek.
Dave de Sade

2006-11-10 - www.blizzard.co.uk

WoW - co rok, to datadisk

WoW - co rok, to datadisk

Natěšenci na Burning Crusade, expansion pack pro World of Warcraft, měli možnost se přihlásit do alphatestu. Ve skutečnosti se tato možnost týká jen opravdu nejbližším Blizzardím zaměstnancům, ale štěstí můžete zkusit i Vy na Beta Expansion Test. Moc bych s tím ale nepočítal ;). Doplním jen, že se Blizzard tak nějak na půl úst zavázali vytvářet pro WoW každý rok nový expansion pack. Ne snad, že by se doposud moc pochlapili, ale je se na co těšit. Že bych si také konto zaplatil?
Dave de Sade

2006-08-25 - www.eurogamer.net

Přesun účtů World of Warcraft

Blizzard se rozhodl umožnit hráčům přesunout svůj account z jednoho realmu na jiný. Patrně z důvodů paktování kamarádů je to docela dobrý tah myslím. Jeden přesun Vás přijde na $25 (cca 650 Kč), zatím ale bude možné přenášet pouze mezi vybranými realmy (jmenovitě: Altar of Storms, Argent Dawn, Demon Soul, Illidan a Warsong), časem určitě přibudou další.
Dave de Sade

2006-06-28 - www.worthplaying.com

10 dní trial World of Warcraft

V současné době určitě nejpopulárnější MMORPG udělalo další krok k získání více lidí - trial na 10 dní. Podle toho, co jsem slyšel od komunity zapřísáhlých WoWařů by těchto deset dní mohlo mít zdrcující vliv na Váš dosavadní život - totiž - zapomeňte na všechny free servery (obrázky vzdáleně vypadající jako WoW) - tohle je oficiální server. Kdybych byl blázen, tak do toho půjdu, takhle to budu muset nechat na Vás ;). Enjoy a napište report do diskuze.
Dave de Sade

2006-06-20 - http://teaser.wow-europe.com

Blizzard zablokoval 30.000 účtů

WoWem vládne mocný ekonomický model a jednou z nejvíce žádaných surovin je samozřejmě zlato. To přivedlo mnoho hráčů k tomu, aby za pomocí podfuku ve formě různých skriptů a maker dolovali zlato v množství větším než malém. Došlo tak na 30.000 účtu (pravděpodobně jenom z US kontinentu), které byly zablokovány. Blizzard má dokonce na svém webu speciální bonzovací formuláře, které jsou hojně využívané zdá se. Tvrdá politika Blizzardu opět útočí.
Dave de Sade

2006-06-12 - www.gamepark.cz

Nová rasa Aliance pro WoW

Nová rasa Aliance pro WoW

Datadisk Burning Crusade přinese krom mnoha jiných věcí také dvě nové rasy - za Hordu to budou, jak už víme, Blood Elves, avšak za Alianci? To se neví, ale brzy to zjistíme, jelikož na E3 má přijít k odhalení této tajené informace. Spekulace o tom, že to budou Draenei nebo Lost Ones zatím nejsou potvrzené.
Dave de Sade

2006-05-10 - http://bonusweb.idnes.cz

World of Warcraft jako film s rozpočtem Pána Prstenů

Tak to si vezmeme jednoho elfa, dva trpaslíky, nějaké nemrtvé, osm orků a několik komických postaviček gnómů. Těžko říct, jestli z toho vznikne něco jiného, než slátanina, ale na druhou stranu to nebude režírovat Uwe Boll, takže šance na to, že ro nebude absolutníí břečka, ale jen klasický komernčí titul. Moc se toho neví, jenom snad že se nebude jednat o žádnou předělávku konkrétní Warcraft hry, ale spíše o film ze světa Warcraftu. Když jim to vydělá, jakože určitě ano, tak proč ne.
Dave de Sade

2006-05-10 - www.nytimes.com

WoW patch 1.9 a novinky

WoW patch 1.9 a novinky

Trochu se zpožděním, ale přece ;). Patch 1.9 pro World of Warcraft přinese další rozšíření světa, nové modely některých brnění a samozřejmě vychytávky dalších chybiček, jakožto i novinky na poli zabezpečení hry zámkem na děti (rodiče mohou nastavit, jak dlouho a v kolik hodin můžou hrát). Nejzajímavější jsou nové lokace. Gates of Ahn'Qiraj přinášejí dva nové dungeony - Ruins of Ahn'Qiraj a Temple of Ahn'Qiraj - oba mají být mimořádně velké. Co se nových modelů brnění týče, můžete se je prohlédnout ZDE. No a potom drobnosti - propojení aukčních síní, vylepšené raidy, nové talenty pro paladina a další.
Dave de Sade

2005-12-14 - www.worldofwarcraft.com

WoW a 2500 zablokovaných účtů

Blizzard se snaží udržet na svých serverech čisto od cheatů, zneužívání bugů či nějakých ne zrovna košer podpůrných programů. Proto bylo zablokováno 2500 accountů na evropských realmech. Takhle se na ně musí!
Dave de Sade

2005-12-05 - www.eurogamer.net

KFC + WOW = dětské menu

KFC + WOW = dětské menu

Díky našemu čelnímu konzumentu v prodejnách fastfoodu imperialistických přisluhovačů Drokkovi, mi na mobil přišla SMS s poměrně unikátní informací a sice, že KFC se rozhodla dávat k dětskému menu tradiční hračku pro děti, tentokrát figurku na motivy nejpopulárnější MMORPG současnosti World of Warcraft. Co na to říct ;). Prohlédnout si je můžete ZDE.
Dave de Sade

2005-12-05 - www.kfc.cz

Burning Crusade

Burning Crusade

Tak se majitelé World of Warcraft dočkají expansion packu nesoucím název Burning Crusade. Zpráva jistě potěšitelná. Co nám všechno přinese? Je toho docela dost. Tak předem přibyde rasa Blood Elves (vypadají podle screenů docela normálně, což se o normálních elfech ve WoWu říct moc nedá) a celý jeden nový kontinent Outland. A pak dále - nejvyšší možný dosažitelný level je 70, nová létající zvířena v Outlandech, nové dungeony, stovky nových questů a artefaktů, nová profese Jewelcrafting a samozřejmě nové příšery a bossové + dalších stovky změn a novinek. Vypadá to moc pěkně teda :).
Dave de Sade

2005-11-02 - www.worldofwarcraft.com


World of Warcraft - patch 1.8

World of Warcraft - patch 1.8

Ani jsem si toho nevšiml a on nám vyšel patch 1.8 do WoWu. Co přináší nového? No nějaké čtyři draky, kteří čekají, až je hrdinové zabijí a gerojové si tak obohatí trofeje a výbavu. Velkých změn se dočká svět Silithus, který nyní bude alternativou pro pokročilé Battlgroundy pro postavy LVL60. Jinak se změní povolání druida trochu a vyváží o kousek PvP systém. Patch je zatím v USA, do Evropy brzy také. Stahujte celý patch odsud nebo update 1.7.1 - 1.8 zde. Kompletní přehled změn zde
Dave de Sade

2005-10-16 - www.mmorpg.cz

World of Warcraft láme rekordy

Stále roste. Jen v severní americe mají Blizzardi více než jeden milion registrovanýcha a platících zákazníků, po celém světě již ochuzují přes 4 miliony hráčů, což je číslo opravdu úctyhodné. Pravděpodobně se jedná o nejprodávanější hru všech dob, i když pravda v kategorii MMORPG se to hodnotí trochu těžko (počet prodaných krabic mi není znám). Takže takhle se vydělává!
Dave de Sade

2005-09-12 - www.gamespot.com

World of Warcraft - 14 dní trial zdarma?!

World of Warcraft - 14 dní trial zdarma?!

Zní to neuvěřitelně - v USA a vlastně všude ve světě jsou prakticky přetížené servery, lidi se talčí v čekacích frontách a oni v časopisech PC Gamer a Computer Gaming World vydají WoW klienta + patch 1.4 i se sériovým číslem zdarma. Je v tom samozřejmě háček, Blizzard tak chce nalákat ještě více lidí, kteří si pomocí tohoto trialu mohou hru v podstatě jen prohlédnout. Jak to? Je to způsobeno tím, že je tento trial dost silně omezen. Jde zejména o tyto omezení: maximální level postavy 20, maximálně 10 zlatých, nemůžete obchodovat s ostatními hráči, nemůžete plnohodnotně využívat komunikačních služeb. To jsou omezení více než krutá, čili hra je ořezána na opravdu procházení pro krajině. Na druhou stranu - jako reklamní tah určitě dobré.
Dave de Sade

2005-08-30 - www.gamergod.com

World of Warcraft patch 1.6 je venku

World of Warcraft patch 1.6 je venku

Minulý týden oficiálně Blizzard uvolnili nejnovější patch pro jejich masivní MMORPG World of Warcraft s pořadovým číslem 1.6. Na rozdíl od přechozích patchů tento opravuje a opravuje sice veliké množství položek, ale ne nijak tragicky, spíše drobné nedodělky a předělky. Kompletní přehled změn a link ke stažení naleznete zde. Těžko říct, s jakým zpožděním zareagují všechny servery, ale zdá se, že se updatu nevyhne nikdo.
Dave de Sade

2005-07-19 - www.gamespot.com

Setkání příznivců Blizzard - Blizzcon

Setkání příznivců Blizzard - Blizzcon

Vyrůstali jste na Black Thorne, Warcraft, Starcraft, Diablu a dnes si brousíte svalstvo ve World of Warcraft? Možná Vás bude zajímat informace, že se BLizzard rozhodl uspořádat setkání všech fanoušků - Blizzcon. Samozřejmě hlavním tématem bude WoW, ale rozeberou se i projekty jako StarCraft: Ghost a další. Přihlásit se můžete na této stránce (prodej se zahájí 21. července) a to za pouhých $120 (cca 3000 Kč). Lístků bude celkem 4400, takže si pospěšte. A kdeže se con koná? V Kalifornii hned vedle Disneylandu ;). No, celá tato legrace začne 28. října tohoto roku a potrvá do následujícího dne.
Dave de Sade

2005-07-12 - www.blizzcon.com

World of Warcraft - rozšiřující set na cestě

World of Warcraft - rozšiřující set na cestě

No není divu - za necelý rok provozu si WoW získal již 2.000.000 hráčů (a přibývají), takže jim začal být virtuální svět menší a menší, čehož autoři využijí k vyrýžování dalších peněz od nebohých závisláků - vydáním datadisku Battleplan. Obsahovat bude přibližně 200 nových potvor, 200 nových questů pro všechny levely, 600 nových předmětů a receptů, dva nové dungeony, nové eventy, vylepšení současných dungeonů a pak spoustu detailíků. Datum vydání zatím není ani předběžně ohlášeno, ale pravděpodobně velmi brzy.
Dave de Sade

2005-06-26 - www.gamespot.com

World of Warcraft spuštěn v číně

World of Warcraft spuštěn v číně

Od 26. dubna, kdy byl v číně spuštěn oficiální betatest, se přihlásilo více než 500.000 hráčů (no jo, to je skoro třetina obyvatel, ne? ;)), takže spuštění bylo rozhodně nutností. V číně jsou totiž MMORPG velmi populární, avšak doposud spíše 2D, WoW je největší úspěch, kterého se podařilo v číně dosáhnout. Prozatimní čísla zisků jsou se sedmi nulami a v dolarech, to si zase někdo koupí Ferrari, aby měl čím jezdit pro rohlíky do sámošky.
Dave de Sade

2005-06-09 - www.gamespot.com

World of Warcraft - patch 1.5

Největším přínosem verze 1.5 je dvě nová bojiště, jenž jsou uzpůsobeny velkobitvám mezi hráči za Allianci a Hordou. Prostě vstoupíte do extra portálu a jste IN. Obě bojiště mají svá omezení na levely, jedno má otevřený vstup pro levely 51-60 a tým o 30-40 členech. Druhé bojiště má záběr širší a sice levely 21-60, ovšem rozděleni do několika sekcí (po deseti levelech) s maximem 10 hráčů na grupu. Upraveny jsou také některé featury, co se střelby týče. Zde si můžete pročíst kompletní změny a i patch stáhnout (52 MB).
Dave de Sade

2005-06-09 - www.gamespot.com

World of Warcraft - Honor System

World of Warcraft - Honor System

Tak byl spuštěn Honor System ve slavné MMORPG World of Warcraft a již je celkem otestován. Dojmy jsou rozporuplné. Systém spočívá v tom, že hráči jsou odměňování za poražení jiného hráče v závislosti na tom, na jaké úrovni budou jednotlivé postavy. Odměny jsou ve formě vybavení, které je také závislé na ranku. Jak se rychle ukázalo, na bitevních PvP polích, kde byl relativní klid se najednou rozjely bitky, které připomínaly prý mlýnek na maso. Celý systém je totiž koncipován pro Battlegrounds (speciálně upravený MOD pro bitvy pro nejlepší hráče), které ještě nebyly spuštěny, proto na normálních serverech dochází k občasným lagům a výpadkům. Za prohry nejsou postavy nijak postihovány, proto se dá celkem dobře zahrát. Pro milovníky PvP bitev jasná volba.
Dave de Sade

2005-04-29 - www.mmorpg.cz

Z-board - WoW a Everquest 2

Z-board - WoW a Everquest 2

Pamatujeme si na doby, kdy vznikaly první "pákové ovladače", první "polohová ukazovátka" a první "křížové ovladače". Dnes se jim říká joystick, myš a gamepad. Ovšem trend těchto zařízení je v podstatě stagnující již mnoho let, možná právě proto se rozhodli lidé od Zboard vyrobit speciální herní klávesnice, uzpoůsobené pro hraní populárních MMORPG - World of Warcraft a Everquest 2. Nechce se mi psát na takto absurdní výrobek kritika, ale fakta jsou ta, že se jedná o skládací 101 klávesnici, která obsahuje navíc silně přepracovaný numpad a kurzory tak, aby co nejlépe ladily do dané hry. Designově je produkt dobře zpracován a nevíte-li co s penězi, je to pravděpodobně zajímavá volba, i když si Vaši přátelé budou ťukat na čelo. Detailní recenzi si můžete přečíst na serveru MMORPG.COM (WoW) resp. zde (Everquest 2). Klávesnice stojí krásných $49.99 (cca 1400 Kč), jste-li hráči jedné z her, máte nárok na 50% slevu.
Pokud Vám toto přijde jako pozdní aprílový žert, doporučuji Vám prohlédnout si stránky ZBoard, kde si můžete koupit speciální klávesnici na mnoho jiných her. Holt, takhle se vydělávají peníze.
Dave de Sade

2005-04-09 - www.mmorpg.com

World of Warcraft jede!

Blizzardi si mnou ruce. Jejich vyhlášené MMORPG jede na více než 100%, očekávání bylo překonáno nejméně desetkrát. Od uvedení někde koncem listopadu uplynulo necelý půlrok a jaké jsou číselné statistiky? V současné době je zaregistrování 1,5 milionu hráčů, navíc ještě nedošlo k uvedení do Číny, kde již nyní čeká minimálně 100.000 nadržených pařanů - tolik se jich totiž přihlásilo do betatestu hráčů během první hodiny. Ještě že máme české shardy :).
Dave de Sade

2005-03-23 - www.gamespot.com

World of Warcraft v EU láme rekordy

World of Warcraft v EU láme rekordy

To, že WOW bude úspěšný titul bylo jasné od začátku. Narazil jsem na první čísla, která vypovídají mnohé. Takže posuďmě: První den se prodalo 280.000 kopií hry, a během víkendu dalších 100.000! Ačkoliv prý do EU podle vydavatele dorazilo 560.000 kopií, je naprosto neuvěřitelné, jaký nedostatek a fronty to způsobilo. WOW se tímto stává nejvíce prodávanou hrou v EU (sice to na japonskou megalomanii, když vyjde nová Zelda nemá, ale i tak je to masakr).
Dave de Sade

2005-02-18 - http://wow.warcry.com

Ceny a vývoj EU verze World of Warcraft

Ceny a vývoj EU verze World of Warcraft

11. února, čili za pár dní bude oficiálně spuštěn EU provot World of Warcraft. Doposud se zapsalo 400000 hráčů, a předobjednávky dosáhly počtu 110000. Verze pro MAC i PC bude stát 44.99 Euro (cca 1350 Kč), sběratelská edice pak 69.99 Euro (cca 2350 Kč) - to včetně měsíce hraní. Další měsíc bude stát 12.99 Euro (cca 390 Kč), tříměsíční 11.99 Euro / měsíc a půlroční 10.99 Euro / měsíc. Ve zmíněné datum vyjde anglická, německá a francouzská verze, italská a španělská verze přijde brzy po té. Stabilita serverů je slíbená vyšší, čili nabrušte kreditky :).
Dave de Sade

2005-02-03 - www.gamespot.com/

World of Warcraft a problémy

World of Warcraft a problémy

World of Warcraft vtrhl na scénu MMORPG mohutněji, než kdokoli čekal. Přiznám se, že zrovna svět Warcraftu mi přijde dost mdlý a klišoidní, soudě dle tří dílů a datadisků, co kdy vyšly, leč onlajnovost by mohla znamenat mnohé. Informací je ale všude dost, screenshotů všude víc než dost, co je ale zajímavé je "technická" nepřipravenost serverů. Na stránkách GameSpotu jsem našel noticku, že po bombastickém úspěchu v USA (více než 600000 kusů prodaných kopií) je úměrně bombastický betatest v evropě. Na jednom serveru se v jednom okamžiku sejde až 200000 hráčů, což Blizzard asi nepředpokládali ani v nejtemnějších snech a prý takřka čtvrtina z 88 serverů to jednoduše řečeno nevydržela a spadla. Zavedly se tedy omezení co do počtu hráčů a čekací fronty. Hráči nejsou nadšeni, Blizzard jim ale poskytl jako náhradu 48 hodin hraní navíc zdarma. V Evropě se ale finální verze patrně po těchto zkušenostech obejde bez podobných komplikací.
Dave de Sade

2005-01-31 - www.gamespot.com


Firefox 2 Přidej RPGhry.cz na Seznam AddThis Social Bookmark Button
© RPGhry.cz, Všechna práva vyhrazena | Kontakt: info@rpghry.cz
Doporučujeme: BezvaData.cz - váš server pro sdílení dat