Největší kolekce RPG ke stažení

World of Warcraft | Recenze

Toto NENÍ recenze na placenou verzi World of Warcraft, jedná se o hru na tzv. emulátoru, proto tato recenze nevypovídá o normální verzi hry! Korekce NEBYLA provedena.

Recenzi napsal RuThaN

Den První, tehdy RuThaN po cca dvoutýdením, vlažném úsilí hru přes emulátor spustil..

Úvodem chci říct, že sem záměrně zkoušel hrát přes emulátor a legální hru, už sem předtím také několikrát zkoušel, hrál sem to na nejlépe hodnoceném pirátském serveru, který běží na skoro poslední patch 1.4.1 Ještě sesluší, říct, že sem měl opravdu špatnej ping kolem 500ms, ale to snad hru tolik neovlivnilo. Pokud dle o legálnost, nejsem právní expert, ale má za to, že když si koupíte originální hru a nic nepodepisujete, že si s tim cédéčkem můžete dělat co chce, včetně jeho rozmlávání, popsání lihovkou, probití přebíkem či hraní jakéhokoliv módu či emulátoru.. Jinak porovnání originálu a emulátoru, přijde až na konec seriálu, zatím sem originál měl pučenej jen na dva dny a hrál v městě nemrtvých a teď hraju za orky, tak nemůžu zatim, úplně dobře srovnávat..

Tak tedy sem začal, po naloadování sem nic nevěděl, na manuál sem neměl náladu, a taky sem nechtěl vykecávat s kdejakym debilem, takže sem levym tlačítkem pár lidí oklikal a nic, tak sem se šel proběhnout.. Hrál sem za postavu typu kombajn, jak mám nejradší za Orka válečníka naúvod mě silně zklamala možnost skinování vaší postavy, neni moc na výběr, akorát několik xichtů, vlasy, bradka a konec, žádnej větší, menší, žádný stastiky nic, slabota..

Tak tedy sem se šel proběhnout za 20 minut, čas kolem poledne a nepotkal sem jediného hráče, jedinou příšeru a pak mě to přestalo bavit a já se zkoušel odhásit a to několikrát, ale hra nereagovala, furt sem měl z nedodělaného souboje z krysou, zapnutej nějakej bojovej mod, kterej sem nebyl schopnej vypnout ikdyž už sem byl kilometr od ní, tak sem si jen užíval líbivou, přesto ulítlou grafiku, docela pěknou vodu, nakonec sem zkusil hru i vypnout ale taky bez reakce. Nakonec mi pomohl jen ALT-Tab a opičí chvat (CRL+ALT+DELETE) a hru sem vypnul, po loadnutí hry, mi to ukázalo, že postava mrtvá, ikdyž sem s nikým nebojoval.. Tak se si řek, hmm pěkný to se zase ta dokonalá hra předvedla a můj talent sestřelit všechno co prý chodí bez problémů také.. Tedy sem si udělat novýho hrdinu, oklikal ty debilní kecy a začal hrát, došel sem k nějakýmu týpkovi, kterej mi dával quest, hra napsala, že tento quest neni serverem podporován a dala mi něj nějaký expy a byl sem na druhym levlu, kdo umí ten RuThaN! Řek sem si, že asi to bude kecací hra..

Nakonec sem se náhodou zaběh a zjistil, že kousek od startovní pozice cca 30 metrů sou nějaký prasata, tak sem na jedno z nich kliknul a díval se jak automaticky můj hrdina jednou za 5 vteřin máchne, měl sem celej jeden typ útoku, opravdu úchvatná zábava, ale tim to neskončilo, po zabití prase z něj vypadli prachy, boty, kůže a nějaký spešl kvestovní jabko, to kloubouk dolu, Blizna dotáhla, ten svůj dementní vypadávací systém k dokonalosti..

Nepřátelé se furt objevovali a kousek za vesnicí zcela nelogicky a po chvíli sem byl štastnej, že je to fakt online, protože se obejevili další dva hráči.. Nakonec mě to nudné vraždění prasat a neschopných hadů a začalo bavit zjistil sem na co se dělá cca 5 klávesama, trochu se naučil s kamerou, protože sem si jí nějak při zkoušení klásev zmrvil a taky sem nechopil léčení, jelikož mi to psalo, něco ve stylu, že hrdina musí sedět, ale jak se posadit? Takže sem se místo léčení vždycky proběh prodat to co sem nashromáždil ve své pidi inventoráři.. Zajímavý bylo, že tenhle tupej princip sbírání předmětů mi stačil ke štěstí a hra mě díky tomu vylepšování hadrů hrdiny bavila, je to nejvěřitelné jak málo člověku stačí ke štěstí a Blizna to dokáže využít..

Nakonec sem si vzal nějakou róbu co vypadla z prasete a boty, vypadal sem jak nějakej šaman a splnil kvest, kde sem měl najít deset jablek, který padali z prasat a donést je 50 metrů, opět smekám nakonec sem si celej šťasnej za všechny peníze koupil nejlepší krouškovou zbroj co tam měli, né že by tam byl nějakej výběr ochodník má max. tak 20 věcí a několikrát mě zabil na konci startovací jeskyně nějakej skřet, ani nevim proč a já musel několikrát vyzvedával na cca 20 metrů tělo, takže sem se nemusel bát, že na mě bude moct zaútočit znovu, michodem sluší se říct, že jako herní mód sem si vybral normal..

Prní den večer: Dneska byl hokej jinak bych hrál asi furt, odsunul sem část práce na zítra a pařil sem dát na úvod mi to dvakrát spadlo, chyba programu windows error, nevim jestli je to mym kompem nebo hrou.. Nejhorší na tom bylo, že mi nešlo se znova přihlásit, jelikož to psalo, že sem furt ve hře, cca do 15 minutách se to uklidňilo, mezitím sem si otestoval přes svůj druhý účet, který sem si prozřetelně zřídil, hru za člověka, ale jen co sem se joinul a uviděl, ty lidský krajiny, přeplácanou architekturu velký město a spouty npc, tak sem si řek, že to neni nic pro muj orčí mozeček a odhlásil sem se..

Pak si to tak chvíli hraju vidim tam skupinku hráčů a snažim se něco anglicky sesmolit a následovala hlášeka: "Nějaký pako asi." Což mě dostalo, parta 3 slováků:) Dva byli na dost vysokym levelu pro mě na 7,8 jeden jako já na třetim, tak sem šel s nima po dlouhý době se mi uvolili vysvětlit, jak mam odjoinout hráče, kterýmu sem se kdysi připojil a nedokázal to zrušit a přesto, že sem se mezi tim jednou odhlásil, po cestě na mě vyběh štír sem si řikal, že je normal, ale jen měl jinou bravu a tak byl 3x silnější, prostě obecná herní demence, ale na polední chvíli mě naštěstí chlapci vyhýlovali a já přežil, pak sme se táhli kam si do vody, párkrát sem psal ať mě joinou, ale nějak měli moc práce s bojem tak po zakilleni společně cca 10 potvor sem se obránil a mazal do původní vesničky, sám mezi silnejma monstrama a bál sem se o svojí zadnici, velmi, jelikož smrt zde znamená čekat 10 minut, než postavě znovu stoupnou statistiky, který se po reinkarnaci velmi sníží.. Cestou s chlapci sem nabral pár kvestů, nelogicky je stačí za vteřinu oklikat a ony se vám detailně zapíšou a přečtete si je někde v klidu, další herní demence..

Další věcí je to, že nestvůry za vámi běží až do města a místní npc si z toho nic nedělaj a nechaj vás ubít.. Hlavně, že na začátku kecaj jak vám pomoužou, navíc by se asi ukázala ubohá AI, která je vidět na nepřátelých prase matající se navrcholu skáli a mě fakt dostalo, čim se tam si živí, ale tak daleko Bllizard nikdy nezašel, aby něco dávalo smysl..

Taky se mi nelíbí to, že žádnému z nepřátel prostě neutečete, jakmile zaútočíte nebo na vás zautočí někdo silnější, můžete několik minut běhat, ale stejně vás čeká smrt a ledaže by vám pohodl jiný hráč, ale já hraju spíš o samotě, mě to ani tak moc nebaví je se přiživovat na přehnaně silně kooperaci, která mi vadí nejej v této hře.. Vlastně to hraju jak singláč a myslim že díky tomu to taky můžu objektivně srovnat např s Morrowindem či Gothikem atd, ale na to si ještě počkáte..

Další věc, která mi přijde hloupá je, že na léčení si musíte sednout, tudíž se sice nemůžete léčit při boji, ale sednete si na pět vteřit na zadek a použiteje předmět, to mi taky nepřijde kdovíjak dobře vymyšlení, ovšem od super častýho sosání brčkem z lahviček v Diablu2 je to určitej posun.

Od 3 levelu už se levelu pomaleji a nacházel sem buď moc slabé nebo moc silné nepřátele nic mezi, takže se to táhlo jak med a furt zabíjet na těch samých místech ty samý dva druhy nepřátel, tím samým nudným způsobem, ale přesto to chci hrát, zas na druhou stranu je to možná protože jinak musim pracovat, takže bych radši hrál sebevětší blbost a ještě sem do sebe nalil litr vína, no to se zas bude překládat.

To mi připomíná, že netušim jak je v této hře s vývojem postavy a konečně bych si to měl nastudovat, jelikož víc větší variabilita tim víc se to dá zkazit a většinou to nejde vzít zpět. Další věc která mě zarazila je noc, která neni moc poznat je to jak ve dne a nějaký rozdíly v rpg systému sem taky nezaznamenal.. Ještě bych se vyjádřil o grafikém enginu, který je fakt rychlý a i to popelnicích je pěkný, problém je že každej chceme mít pěkný textury dohled atd a tak do HW stejně kvůli hře nacpeme spoustu prachů. V noci mě překvapil příjemný ping okolo 300, ale že by měl na hru nějakej větší vliv, to říct nedokážu.

I přesto, že sem chválil engin tak mi vadí to jak jsou vyřešená, resp. nevyřešený kolize objektů, jelikož kus sekery máte běžně v zemi nebo má sekera problikává s pláštěm a vy co to civíte celou hru a je to dost hnusný a nepříjemný pro oči, některé příšery zase dost často levitují ve vzduchu, prostě engin ještě potřebuje domáknout.. a navíc ikdyž mám zbraň nablízko tak nepřátele zraňuji na 15 metrů a oni mě taky, možná je to udělaný, kvůli těm s vyšším pingem je to strašná blbost, která právě ovlivňuje tu nemožnsot utéci před nepřítelem, jelikož všichni ste stejně rychlí, aspoň z počátku hry..

Co mě zklamalo je přílišná závistlost schopností postavy na věcech a linearita co se týče věcí, jelikož zpočátku hry je skoro nulovej výběr, jsou sice prachy, ale všichni si kupují to samé a jediné možné, navíc dle blizárdího systému expy letí přímo astronomicky, takže je musí furt mlátit a na nějakej Roleplaing neni čas. Taky nechápu jak za donesení něčeho, kecání, můžu dostávat expy za který se mi zlepšujou fyzický vlastnosti, rpg systém prostě stojí za starou bačkoru..

Den druhý:

Dneska sem expoval, splnil několik prvních kvestů, zjistil sem že v intentořáři mam nějakej teleportovací šurt, kterej můžu jednou za hodinu použít, ale dlouho se startuje takže vám to jen zkrátí cestu, ale neutečete z boje. Taky sem byl v několika partě, vždycky mě nekdo pozval, ale vůbec mě to nechytlo z hlediska věcí a pěněz se to nevyplatí, nemáte čas si srovnat inventorář a nebaví mě furt za někym lítat, prostě nic pro mě, hraju radši sám, je to pro mě zábavnější.. Dostal sem se na 8.level a ještě není dnešnímu dni konec, ale čeká mě práce, ale díky tomu, že boje jsou jak tahová strategie, si bez problému dojdete na hajzl, uděláte kafe, napije a jíte, vlastně to dělat musíte, jelikož byste se unudili, takže doufám, že se aspoň trochu vykrmim(desně sem zhubnul a neni na mě pěknej pohled:)) Taky sem si vybojoval a kupil malý batůžky abych měl větší inventorář, sou nereálně drahý peněz mam dost, jelikož mam moc nízkej level na kupovanýní lepších věcí a navíc neutrácim za skilly, jelikož sem je furt pořádně nenastudoval a nechci jako to šlo např v Diablu 2, zkurvit postavu hned na začátku a hrát to 15 hodin znova..

Taky se musim pochlubit, že sem byl Ogrimmaru velkym městě, úplně mě ta velikost vyděsila, tak sem po menší prohlídce zase utek, je to na mě moc nóbl, sem ještě mladej bojovník.. Viděl sem tam dokonce i dopravní leteckou společnost, ale maj tam draho nemám udělaný questy tam kde sem, tak se mi nechce nikam cestovat.

Den druhý pokračování: Taky se ještě musim zmínit o tom, že sem potkal pár netvůr jejichž úroveň mi to nepíše, což je logické, naproti ostaním,jenže tyto nestvůry jsou asi velmi silné rozdal sem si to jen s jednou, Blackrockym orkem dostal sem jednu ránu za půl životů a šťastnou náhodou sem utekl a do nejbližšího města kde mě nestrůra ztratila, asi se někde zasekla..

Jinak se musím pochlubit, že sem se vyšvich a na 7 level už sem už vraždil nestvůry na 10 levelu a na 8 teď vraždím ty na 12 lvl. Jinak taky musim říct, že díky tomu, že hra používá celou klávesnici, občas do něčeho tuknete a něco změníte a pak nevíte jak to dát zpátky, také je dobré si nepraktické ovládání změnit já dělám postupně sem dost línej, ale časem to bude nutností.. Tak sem několik hodin na různých stránkách studoval informace o hře a spovídal kámoše, takže skilly jsou fajn nejde nic zkazit jsou to jen maximálně vyhozený peníze, dostala mě pošta a posílání balíků zabalených v dárkovém papíře, dle výběru..

Později sem zase hrál, nechápu proč přerostlej krab a x dalších jsou klasifikováni jako humanidi, fanoušci DrD je sice obrací v hrobě, dobře jim tak:) Konečně zjitil, že ve Spellbooku!! mam to co umim, prostě mě napadalo podívat se do knihy kouzel na typy útoků mečem, prostě Blizna a logika.. Taky sem se mi stal dost výtuh, zabili mě v Ogrimmaru, suše sem se uklik a něco mě zabilo a já furt hledal oživujícího anděla a nemohl ho najít cca 10 minut dobíhám po městě a pak sem dalších 5 minut běžel do jinýho města kde mě oživili a později sem si uvědomil, že sem si mohl za 30 vteřin vyzvednou tělo.. Později mě děsně rozbolela hlava neni divu při sezení 16 hodin denně u kompu, tak sem šel radši spát..

Den třetí

začal neslavně doma nám nešel proud, klíče od rozvodný skříně byly někdo v Práglu a na Slapech, byl 6 hodin bez kompu, takže mi vázla práce i hrání, pak následovalo nemilá překpaní, jelikož milášek, nenaběhnul cítil sem smrad, tak sem zkušeně vyměnil zdroj, byl mrtvej, ale komp furt nic, můj ani né zahřáty Atet64 šel do kytiček nebo spíš deska, ostaní věci přežili, nakonec mě to bude stát jen litr, můj dávno koupený tichý zdroj už v záruce nebyl a dva tejdny kdy budou komponenty na reklamaci a spoustou práce s vyndaváním desky.

Nakonec sem doma vyhrabal svýho starý durrona taktnul ho na 2.3GHz a chtěl sem si zpříjemnit zbytek dne hraním, ale vysel nademnou strašák, další práce, které sem se nakonec rozhodl udělat jen půlku a zbytek posunou na další dny, ale pojďme ke hře..

Nakonec sem jen dost snížil detaily ale zachoval rozlišení 1024x768 a jel dál, no můžu říct, že až na ten dohled mě to moc neštvalo..

Také sem si nastudoval další fakta, jelikož sem si ještě pořád nevybral profese, které si můžete vybrat dvě z cca 10, jde o věci jako kovářstí, hornictví, kožešnictví, alchymie. A v rámci studia sem narazil na schopnosti, některých nepřátel, které jsou velmi nepříjemné pro lidi hrají ve skupině, inu sem se zaradoval, je to reálné a o důvod víc hrát sám pokud to jen trochu půjde, ostatní hráči pro mě budou funguvat při nejlepšim jako zdroje informací, ikdyž popravdě řečeno moc sem se toho většinou nedozvěděl, ale byly i vyjímky..

Co stojí za to ocenit i na pomalym kompu je velmi, velmi rychlej loading, Doom3 je fakt hrůza a svět WoW vypadá jako seamless, tudíž je prostý dodatačných loadingů, což je také skvělé.. Také vám musím napsal, že po objevení skillů sem si i s těma základníma třema užil spoustu srandy a boj byl o něco snaží a později sem si dokoupil pár dalších a ty dřívější vylepšil a při boji bylo konečně co dělat a byl o něco míň nudnej a už sem při něm nestíhal dělat korektúry textů svých překladů, jelikož pak sem přišel o moc životů. Naštvalo mě, že dvě truhly, co sem zatim ve hře objevil sem nemohl otevřít a to i s příslušným quest předmětem, že by nedodělanost emulátoru, nebo něco dělám špatně?

Kámoš už mi také napsal, jak se spí, příkazem z lišty a vyspaná postava, prý získává víc expů, je to ve hře proto aby u toho někdo seděl víc jak cca 16 hodin denně, potom dostává méně a méně expů. Také sem se celý hrací den s nikdy nedružil a vůbec mi to nechybělo..

Sice už můžu rozdělovat talenty, ale opět nevím kam, tohle je problém, k hře je potřeba spousta teoretické přípravy, jinak riskujete že uděláte, chybu, ale když máte stejně jako já málo času, tak volíte mezi hrou a přípravou a radši zvolíte hru i za cenu slabší postavy. Navíc sem slyšel, že talenty a sekundární skilly, ještě nechodí v emulátoru úplně dobře, ale že za 2 týdny bude novej patch, dva tejdny jsou dlouhá doba, ale zase nadruhou stranu hra je i tak zábavná a aspoň třeba budu mít víc času na práci a potom se zpařim o to víc.

Jinak se musim pochlubit dvěmi svými úzasnými akcemi, první bylo vraždění zlých trollů na ostrově, kterých sem měl zabít přes dvacet a plížil sem jejich základnou a vybíral si své oběti, abych měl přesný počet, jejich kouzelníků a bojovníků dle zadání kvestu, opravdu nádhera a pak sem stejným způsobem s jednou smutnou smrtí, ale která mě stála jen 30 vteřin času, vykillil i jakési menší příbuzné Taurenů znamé Quiltboards..

Svého hrdinu sem vztáh až na 11level.

Co mi vadí je příliš rychlé obnovování nestvůr, které se hodí spíše pro zacpaný server, než pro ten kde hraju já, takže si stačí vybrat skupinku cca 10 kusů a můžete u ní strávit celý den, taky se mi líbí, že za zabití nestvůr hodně nízkých levelů nedostávám žádnou zkušenost, a taky je pěkný, že mě občas napadnou sami, jelikož jsou to zvířata, který nepoznaj jak sem nabušenej, u lidských protivníku ovládaných počítačem, tam bych ocenil vyšší KvíKvé..

Nelíbí se mi, že když killíte silnou potvoru a ubere 99% její života a někdo ji dorazí, že nedostanete žádnou zkušenost, měli byste dostat aspoň část, tuhle totiž hráče úměle tupě nutí přidávat se do part, jinak co tak vidim na serveru, většinou lidi hrajou sami nebo ve dvou, já bych možná hrál s nějakym léčitelem, jak nikoho nepotřebuju.

Vadí spousta stejných věcí jen s jinným obrázkem, jde hlavně o jídlo, kdyby se trochu liši vůbec by to nevadilo, tahle kupujete jen podle obrázku. Další co mi vadí jsou tzn. silné a slabé levlely, jde o to, že když postoupíte např. na 12lvl, můžete používat spoustu nových věcí, skillů atd.. A na 13,14 lvl se nic nového nepřibude, až zase na 15lvl, podle mě by to mělo být lépe rozloženo.

Den čtvrtý:

Tak jak sem přechválil, psal sem že není žádný loading, teď sem jich pár potkal, celý dva a rychlý.. Čistě náhodou při hledání elementála země, sem uviděl přístavní město z dálky, nádhernej pohled a tak sem tam vypravil, zase sem se uklik a tak mě někdo zabil, ale později sem zjistil, že je to město goblinů a že tam maj velmi levné a kvalitní jídlo(nějaký sušený žáby) a léčičí lektvary, tak sem nakoupil, také tam měli stejně kvalitní zbroj a zbraně jak v Ogrimmaru, ale na mě sem stejně jako tam, neměl dostatečný level, jen sem smutně koukal. No a pak sem tam našel teleport do města nemrtvých, prošel sem tam pár trosek a krajinu, zabil dvě monstra ale tohle prozkoumávní mě nějak nebaví, questy sem tam neměl, tak sem se po 10 minutách vrátil do Ogrimmaru a poté do Razor Hill, kde to mám nejradší, sem holt maloměšták..

Ještě přetím sem potkal, v tom přístavním městě někdo s CZ za jménem, což třeba já nemam, jelikož mě sem originál a nejde podtržítko:) Byl na válečník na 19lvl, tzn. pro mě mastr na hlavě měl úžasnej slamák.. Já na palici nemám nic, jelikož to obchodníci nevedou a i slamák je asi super drahej..

Jinak sem dneska zkoušel plnit, dva kvesty, které se mi nedařily a furt né a né je splnit, buď něco dělám špatně a nemůžu něco/někoho najít, nebo je to opět chyba emulátoru.. Bohužel to je občas zavádějící, člověk často svou chybu a nedědomost, hned hází na emulátor, než aby jak v plné verzi přemýšlel co dělá špatně, následoval zlatý večer našich hokejistů..

Pak sem se vrátil, že si zahraju, jenže bohužel, po spušpění hry mi nefungovaly klávesy na pohyb a později to restartu sem se objevil ve světě, který vypadalo o něco jinak, nové neaktivní npc navíc, trochu jiní nepřátele, k tomu silnější a s více penězi a server se jmenoval jinak, to seznamovaný s novými podmínkami mě dvakrát stálo život a tedy i expy, jelikož oživování bylo daleko a neměl sem na něj nervy. Snad to byla jen vyjímka, pokud ne, tak buď se s nový pořádkem smířim a zvyknu si a nebo to přestanu hrát..

Začal sem si řikat, že sem si to radši měl zaplatit, ale teď ještě hodně dlouho nebudu chtít trávit dalších 30 hodin vývojem postavy, takže takhle varianta padá, ale pokud ste noví hráči a máte dost času hrát jako já, kterej sem to spočítal na cca 80 hodin za měsíc, tak to máte za 5 korun za hodinu a to není moc, mě osobně přišlo chytřejší, třeba ty peníze poslat na dobročinnost, než je takhle spát už tak bohatý firmě a těch minimálně 5 litrů neni zase tak málo, jelikož inventovat do něčeho a pak to nehrát a nebo hrát jen pár měsíců by nemělo cenu..

Den pátý:

Tak ráno následoval pokus, opět blbej typ serveru, tak sem byl hned otrávej a neměl sem náladu na nic a udělal sem kus práce, pak sem to zkusil znova s tim, že sem dal change realm a vybral ten jeden co tam byl a ono se to rozjelo, nevim jestli to bylo tou změnou a nebo tim, že se server zase rozjel každopádně sem byl šťastnej.

Musim se taky pochlubit, že dva dny už používám to rychlejší a kvalitnější léčení za tu samou cenu, co sem objevil, navíc postava už lecos vydrží, tak t už nesedi tolik na zadku. Horkotěžko sem postoupil o jeden level na 13, zabíjel sem svý oblíbený prásátka na 14 lvl, ze kterejch je hodně penízků, pak sem se snažil plnit kvesty, jeden je hledání nějakejch vajíček, který marně hledám už 4 dny, jedno sem ani nevim kde našel, ale z potvor ze kterých maj padat nepadaj a to sem jich zabil už cca 60, pak mě to přestalo bavit, ptal sem se dnes večer jinýho hráče, slováka, ten jich zabil 15 a taky nic, tak buď sem něco nepochopil a nebo je to chyba emulátoru, pak sem dostal podobnej quest- získat ukradený zboží od harpii, opět sem jeden ten questovní předmět z pěti získal, ale další už ne, nejhorší je že přitom jak člověk nedává pozor, co kde sebere, tak ani neví přesně z koho co bylo a tedy jak získá další, jinej kámoš řikal, že je občas nutno jich vykillit víc, sem mu napsal, že sem jich dal 50 a on řikal, že to je divný.. Jako vrchol, přitom jak sem byl otvárenej, sem prodal ještě ty dva kvestovní předměty, který nešly koupit zpět, divim sem se že to vůbec šlo.. Taky sem narazil na další chybu, když máte plnej základní baťoh a dostáváte odměnu za kvest, ale ostaní přídavný batůžky máte prázdný, tak odměna zmizí a už jí nikdy nedostanete, fakt nádhera, naštěstí zatim ty odměny stejně k ničemu nejsou.

Ještě sem přišel na metodu jak zrychlit čekání do smrti, necháte se znova zabít a vyzvednete tělo někde blízko a hotovo, 10 minut čekání je pryč, další hloupost. Musim se pochlubit, že sem dostal kvest od samotnýho vládce Ogrimmaru Thralla, kterýho známe z Wacraftu 3, na stejnym místě ve Skull rocks sem měl i jinej kvest, jenže na tý lokaci sem nic nenašel, akorát prázdnou jeskyni a zase sem si řikal jestli mám oblézt celé hory jestli lokace nepokračuje, nebo sem slepej a nebo je to chyba emulátoru, nakonec při snaze udělat jinej kvest sem náhodou splnil i další. Ten byl rádoby vtipnej jelikož sem měl za úkol, najít synka, jedný baby, kterej šel někam k řece lovit krokodýly, tak mi hned bylo jasný, že ho sežraly, tak sem hledal 15 minut podél půlky řeky krokodýla a nic a pak sem ho našel u jednoho mostu při plnění jinýho kvestu po cca hodině, díke němuž sem opět nechtěně zkončil v Ogrimmaru, kam vedou všechny cesty..

Teď mě poslali zabít nějaký né moc silný nepřetele, jenže sem byl namyšlenej jakej sem řízek a zapomněl sednout na zadek a žvejkat žábu a umřel sem a objevil se strašně daleko od toho míst a vůbec sem si tam nechce plazit se tak radši píšu tohle, pak zas máknu na práci a tak kolem 6 ráno se dostanu do pelechu. Celkově sem z těch bugů dneska nějakej nalomenej, už mě hra přece jen tolik netáhne. Tak nakonec se ukázal, že chyba nebyla v žábě ale v že ten nepřítel vypadal úplně stejně je byl asi tak 10x silnější, fakt nádhera aspoň je mohli barevně odlišit, jako se to jinde děje s těma byť o lvl slabšíma.

Den šestý:

Tak dnešek se nesl ve znamení snahy dokončit kvesty, jenže i přes šílené zabíjení slabých nepřátel za kterých není moc expů a zužřivé hledání se mi podařilo splnit jen dva, zbylých cca 5 zatím házím na emulátor a jeden sem zatim nezkoušel, jelikož pořádně nevím kde hledat, takže sem se akorát naučil první pomoc a vybral si první progesi a to stahování kůží, který mi pro válečníka přijde velmi vhodné, nakonec po marném pokusu plnit kdeco, půjdu asi nudně zabijet kvůli expům, abych se dostal na vyšší level a tím pádem, moh dostat nové nefunční kvesty. Jediné co mě zaráží je to, že sem zase potkal, jeden kvest, kde mi server řek, že není podporován a dostal sem expy, ale ty další, které nejsem schopný splnit tohle nepíšou, špatné je že na serveru se nebylo celou dobu koho zeptat jelikož se musím ptát jen orků a těch je tam max tak pět a buď na nižších levelech nebo kdovíkde..

Nakonec sem se odhodlal hrát dál a jít trochu zaexpovat, konečně sem se naučil obchodovat mezi hráči jelikož sem, už našel pár zeleně označených kouzelných věcí, jeden hráč mi odepsal na klasickou otázku, že je z Turecka, což mě zaujalo a asi hodinu sme spolu expovali, pro mě to bylo, nevýhodný jelikož sem byl vyšší level a on mi nějak moc nepomáhal, hrál za nemrtvého warlocka, ale bylo to fajn, akorát to braní věcí z mrtvol je jen o pingu, spíš než o postřehu, až při konci sem si všimnul i toho, že je to možné v partě i různě přenastavit, zabili sme velkýho Koda na 20lvl a pár jinejch zajímavejch monster, kterého bych asi sám nedal.. a to je pro teď vše, další pokračování bude pokud budu mít náladu až v noci, to expování je velmi nudný..

Tak sem včera ještě velmi dobře zaexpoval, akorát nechápu to, že z většiny nepřátel je strašně málo peněz. Také se musim zmínit o tom, že už dlouho potkávám několik zvířátek, které mají pod sebou zelený kruh, když na ně kliknu a odmítají se mnou bojovat, taky sem se dostal do nádherné krajiny pralesa, ale tam nebyla kolem žádná příšera, naproti tomu na plánícg je nelogicky jeden predátor, vedle druhýho.. Dost možná to opět neni dodělaný. Taky sem si konečně pořídil slamák, doufám, že se vám tu někde valí screenshot, musel sem kvůli tomu investovat do skillu rybářství, jinak sem ho nesměl nosit, hrůza rybaření navíc v emulátoru nefunguje, takže sem vyhodil spoustu peněz kvůli hučce, ale ona za to stojí, každej hned má respekt. Konečně sem si udělat radost a zjistil sem, že jeden nepřítel co měl ?? místo levelu, už tam má level a toho blackrockských orka na 21 lvl sem pěkně ač sám na 15 lvl seřezal, asi se projevil muj dobrej vývoj postavy:) Pak sem se byl podívat ve startovací lokaci na silnýho pavouka, kterej měl taky ?? ale zdá se, že server prošel nějakym upgradem a pavouk už tam neni, jako by nebylo spousta důležitějších věcí na opravu.. A taky sem potkal prvního nepřítele, ač byl ten noční elfoun na vyšším levelu, utíkal přede mnou a nakonec sem vzdal ho honit, jelikož sme běželi stejně rychle a já uviděl pěknou potvoru..

Den sedmý: Je to neuvěřitelné běhám tu už tejden, prey byla nahraná nová databáze, což se prý rovná updatu.. Jeden hráč mě vedl na místo, kde den předtím splnil quest, ale teď se monstra prey jmenovala jinak tak quest nešel splnit, takže koukám spíš downgrade. Velmi mě pobavilo to jak sem nemohl najít goblina, jelikož byl schovanej za vysokou trávou.. Taky se mi zalibila roztamilá malá goblinka, která je ve vesnici jediná, tak buď sou tam homíci a nebo má holka co dělat. No když už sem u grafiky, tak tráva, křoví a stromy jsou zatim nejhezčí co sem ve hře viděl, snad jen s Dungeons Lords se to dá porovnat. Abych se ještě vrátil k těm npc, tak akorát chodí sem tam, nechodí spát a nedělají něco přes den, jen stojí a čumí a nebo patrolujou, vod Gothicu krok zpět, ikdyž patchema do Blizna ještě může dohnat, ale tohle mělo bejt už v základní verzi, dělali na tom dlouho, co musim pochválit, že za celou dobu co to hraju sem se nikde nezasek ve steně, což se stává snad u všech her a taky sem zjistil, že se ve hře dá dokonce strafovat(dělat pěkné úkroky) škoda jen, že je to jen pro lepší výhled. Žádný z hráčů, také nepoužívá luk, jelikož jsou prey šípy 100x draží, než v původní verzi a šípy se daj kupovat jen po jednom. Taky se musim pochlubit, že sem našel ideální lokace pro expování a udělal pár obchodů jelikož obchodníci vykupují fakt za málo(cca 1/4) a měl sem pár moc zajímavejch věcí.. Kámoš mi napsal, že k nému velkému překvapení fungují ve hře banky sice nejsou na peníze, ale na věci, ale při stále nestačícím inventoráři se sakrametsky hodí si tam něco nechat, navíc je to zadarmo. Zase sem chvíli hrál v partě expy se logicky nedělí, ale jde o to kdo, příšeru dorazí, navíc všichni jsou hrozný lamy a já bojuju líp jak oni na stejnym lvl, takže sem včera splnil těžkej quest, při kterém sem měl vypraždit asi 30 přesně daných zlobivých quilprasat a dostal se až na 17 level.

Den osmý: V textu je samé tak a taky, sem ono není moc jak začínat větu tohole typu a píšu to dost v rychlosti, jelikož radši ve volnu hraju. První věcí co sem dnes udělal, bylo nakoupení těch zatracených questovních vajíček a za dost velký prachy, protože je to jeden z prvních kvestů a já s tim nechtěl pachtit a napsalo mi to do quest logu, že úkol splněn, ale ten co mi ho zadává se tváří, že ne, další chyba a nedá si odměnu.. Navíc sem potkal, další 2 serverem nepodporované kvesty, což mimochodem oslabuje hrdiny, díky tomu že nedostávají tolik expů a věci za splnění. Taky nechápu, jak je možný, že řadu kvestů hned na začátku hry nejde splnit, pochopil bych spíš, to že by nešly ty pro větší lvl, než ty kterejma každej začíná. Vůbec by mě zajímalo najít nějakou stránku o emulátoru, abych věděl co se to zač, kdy se co zlepší, jestli to vůbec někdo bere vážně atd.. Od dob starých adventur, nevyšla vtipná hra, ale WoW je aspoň trošku vtipnej, neptejte se mě na konkrétní příklady, ale občas se zasmějete a je to fajn do hry to sedí, narozdíl od jiných. Zaráží mě, že můžu vyrobit obvaz pomocí dovednosti První pomoc, ale už nemůžu tento obvaz použít, jelikož nemám tuto dovednost dost vysokou, přijde mi to jako děsná hloupost a když už, tak by to mělo být přesně opačně. Dnes mě zachvátilo obchodní šílenství, protože obchodníci vykupují opravdu za málo, tak sem chtěl polovinu věcí rozprodávat hráčům, ale bylo mi líto věci prodávat, tak sem je hledal a nabízel, pro mě je to výhodné, ale lítat sem tam a trefovat se do vkusu je těžké, ještě si to budu muset rozmyslet, jestli to má nebo nemá smysl, teď sem investoval hodně penež ikdyž sem nemusel do dovedností, které mám do První pomoci a stahování kůží a penízky se mi nějak rozkutálely, ale pořád si můžu koupit ty nejlepší věci, které můžu používat a žádná dovednoust mi kvůli penězum nestojí, jen bych chtěl mít nějaký peníze navíc a investovat je např. do ještě lepších dodatečných kapsiček a baťohů a ještě tak možná teleportačních svitků nic dalšího už ke koupi není.. Musím se také pochlubit, že sem se prošel náhodou, mrtvou zemí ogrů, napříč a bylo tam jasně vidět, že v na dost místech ještě chybí přidat příšery, pár hodně silných tam je, také sem tam narazil na několik ogrů, ale bylo to tam na mě moc vyspělý a příšery moc silné, tak sem zase šel killit do Barrens..Opravdu škoda nedodělanosti, těchto krásných lokací, přímo z nich dýchá smrt a smutek, což je chrochtuální asi se tam přestěhuju.. A další věc co mi vadí, je to, že v dnešní době netu najdete všechny questy na různých stránkách, mě osobně to nebaví a přijde mi to, že se připravuju o zábavu, ale dost hráčů to kvůli rychlýmu expování používá, opět jediný možný řešení jsou náhodně generované questy..

Taky sem si užil podivný souboj s elfounem, kterej byl o několik úrovní výše a ještě mu možná pomáhál kámoš, rozhodně stál opodál, elfoun mě kouzly uspával a nebo zamotavál do nějakej lián a já jen moh čekat a maximálně se léčit, prostě tenhle duel rozhodně nebyl vyváženej neměl sem vůbec šanci, autoři každý hry by si měli rozmyslet přehnaně silná kouzla. Viděl prvního týpka na jezdecké potvoře na Kodovi a vypadal impozatně akorát nechápu, proč když jsou tyto nestvůry tak drahé, tak ještě musímte mít 40 level abyste na nich mohli jezdit.

Musím se také zmínit o nedodělaném inventoráři, když máte hlavní baťoh plný ale v ostatních místo, tak věc prostě nejde přidat a musíte věci sbírat do toho hlavního a když nemáte místo v hlavním, tak při obchodě přijdete o předmět a nebo o odměnu za quest, taková hloupost, už právě proto by to mělo být opraveno. Dalším nešvarem jsou stále se opakující chybové hlášky při boji, některé skilly jsou používat jen na určité vzdálenosti a dost příšer prchá a ta jedna stále se opakující chybová hláška fakt člověku začně prudit, zvlášť když je vždy doprovázana červeným nápisem uprostřed obrazovky. Tak sem vydal na průzkum což dělám nerad, jelikož vim že si zase zasvinim seznam questů a zvlášť když ještě spoustu z těch co mám, nemám hotových a maximum questů je 20. Došel sem asi do začáteční vesnice Taurenů, Bloohoofu kolem byla slabá monstra a z jednoho slabýho druhu vlka pravidelně padalo dost peněz cca 20x víc jak s podobnejch zvířat, což mě naštvalo, protože tak byl svět pěkně nevyváženej a Taureni měli snadno dost peněz. Pak sem dostal asi 7 questů, 3 sem splnil, další 4 pravděpodobně chybou emulátoru ne. Ono strašně naštve když máte najít osum věcí a najdete jich je 7 a pak se hra rozhodne, že s příšery ze které ta věc na 100% padá najednou padat nebude.. Nakonec sem tu vesnici opustil.

Den devátý: Dnes sem zas trošku expoval na 19 lvl, dokoupil si nějaký skilly na zbraně, bez nich totiž zbraně ani nemůžete vzít do rukou, což je sakra blbost a byl sem zase skoro bez peněz a vraždit bohatý vlky se mi nechtělo a navíc ty dovednosti sem si koupil spíš jen proto abych je měl někdy na později. Pak přišli kámoši a šel sem na chvíli v hospody. Když sem se vrátil, trošku sem toho vykillil a najednou koukám, že s pirátů padá spousta peněz a emulátor má novou verzi, zprvu sem si kontroloval, jestli to zas neni nějaká ta prastará ještě více chybová verze, ale nebyla. Postupně sem s obdivem sledoval všechna vysleošení, která vám popíšu zítra. Snad jen jednu perličku, to že jde ztahovat z kůže lidi bych ještě pochopil, zvlášť u orků, ale to že z elementála země(samí kamení), stáhnu kus kůže mě fakt dostalo.. A ještě taková filosofická úvahu, kámošovi se souboj zdál nudnej. Koneckonců je to nuda, ale pořádnej šermířskej souboj, by šel zrealizovat jen s nízkym pingem a většina lidí by si nezahrála, stejně nechápu jak je možný, že ikdyž se HW zlepšuje takovym tempem, tak důležitá věc jako ping se nezlepšuje a přitom je sakra otravná a potřebná.

Den desátý: Takže začnu tím, že sem byl v jednom moc pěkně udělanym dungeonu, kde sem potkal elitní nepřátele, elitní co se týče označení, maj dost nízkej level, ale jsou silnější, takže nelogicky za ně neni moc zkušenosti, ale daj vám zabrat, akorát maj dost peněz. V dungeonu sem byl cca 45 minut a nakonec sem suše dojem na nedostatek léčicích lahviček, jelikož žáby už nestačily a neměl sem nervy hrát tu těžkou pasáž znova. Možná to dám dneska večer. Hlavně se musim zmínit o vylepšení emulátoru, takže bylo toho vylepšenýho fakt hrozně moc, což sem nečekal, jestli to takhle rychle pude dál, tak to za chvíli bude lepší je jak originál. Přibyly konečně pořádně udělaný rozcestníky, byla mírně upravena krajina, přibylo hodně nepřátel a npc, které chyběli, dá se konečně dohrát dost questů který nešly, z příšer konečně padaj smysluplný částky peněz podle jejich lvl, hra je teď o dost lepší.. Další hloupostí, kterou se nepochopil je oddělení skillů pro jednoruční obouruční typy zbraní, které spolu ani trochu nesouvisí, takže když umíte skvěle bojovat s obouruční sekerou s tou jednoruční netrefíte ani stodolu. Také se sluší říci, že Wow není ani zdaleka tak interaktivní jako např. Gothic nebo Morrowind, ale jde to okecat tím, že se tam prostě nekrade a tak věci prostě necháváte ležet tam kde sou, jelikož pak by dekorace nefungovala, protože by ihned byla rozkradena.. Zas na druhou stranu by npc mohli dávat pozor a hra by byla reálnější a tím i lepší.

Den jedenáctý: Tak dneska mě dostalo, to že sem potkal trpasličího paladina na koni ani na mě neútočil, taky server každý cca 2 hodiny spadnul, což se přetim nestávalo, splnil sem pár questů, další stále nejdou, cca 5x asi protože některé npc jsou ve hře 2x. Taky sem dělat pár kvestů v tzn.dungeonech, za které sem nezískal skoro žádné zkušenosti, ale zase dost peněz a zrovna u těchto kvestů platila chyba, že nešly dodělat kvůli double npc. Jinak bych řek, že funční a nefunkčí questy jsou tak v poměru 2/3 ku 1/3. Už aby zase byl další upgrade.

No tak teď se mi stalo jedna nemilá věc, chtěl sem jednomu čechovi pomoci a teleportoval se na jednu lokaci, ale hra mě spadla a po znovu připojení sem byl bez věcí, ve hře nic nešlo, nešlo se nic odpojit a ani používat chat, nějak nevim co s tim, doufám, že sem tim nadobro nedohrál..

Den dvanáctý: Tak mi to čím dál tím častěji padá většinou, to několik hodin jde a pak asi cca 30 minut to pořád padá. Musim zkritizovat, žádne postihy na smrt a někteřích místech suše někteří hráči expují tak že umrou, doběhnou 10 metrů pro tělo, znovu umřou a díky tomu že za smrt nejsou žádný postihy, tak se to velmi výhodné a nižší lvl, mohou zabíjet silnější nepřátele.

Tak konečně mám zářez, zabil sem elfouna, kterej zabíjel v základní vesnici Taurenů slabí hráče, hodnil sem ho několik minut, ale pak sem ho zrakvil. Opravdu nechápu co někdo na tom neustálym vraždění slabých postav má a když uviděl mě, tak hned žačal utíkat..

Při těch problémech s připojením sem nakupoval a za jednu věc sem třikrát kliknul, a ikdyž reálně jde koupit jen jednou, tak sem zaplatil třikrát a šlo o dost peněz, opět pomalý připojení=pařanova smrt. Navíc díky rychlosti připojení byl ten duel s elfounem, taky pěkně hnusnej a zmatenej, no co se dá dělat, ale pokud máte jen trošku možnost pořidte si pomalejší připojení s lepším pingem, než obráceně.Den třináctý: Dnes sice pařil dlouho, ale v podstatě jen expoval,sehnal snad jen dvě nový věci do inventoráře, mam už 8 levelů tu samotou koupenou sekeru a nikde nemůžu sehnat lepší. Taky sem si začal víc všímat toho jak příšery zapadávají do kamenů a vůbec objektů s nějakym počítání kolizí se nikdo moc nemazal, prolínají se i navzájem, jak se psal hezká grafika tim dostává přes držku..

Jelikož sem nečet manuál, tak se tepvre dnes zjistil, jak se dá nastavit barva, skoro každý hlášky a další chytanosti chatu a + pár herních povelů jako zamávání, poslání pusy a kleknutí na kolena, atd.. To se mi moc líbí a zase to interaktivitu posouvá o kus dál, už chybí jen, digitalizování psaného slova v reálném čase a to, že si budeme při tvorbě postavy skinovat i barvu hlasu, nebo hrát s mikrofonem, která technologie převládne si zatim netroufnu říct.. Navíc aby potom mělo fungovat reálně odpoulouchávání a mletí jednoho přes druhé a tím vzniklý zmatek atd, prostě zas o něco reálnější a lepší hry.

Den čtvrnáctý: Opět sem hodně expoval, už sem na 24lvl, ale nic moc zajimavy, hra neni moc zábavná a ty kvesty jsou v té nudě naprosto skvělé škoda, že nechodí. Konečně sem z polviny splnil jeden ze dvou questů v tom proklatém dungeonu, bossové se graficky opravdu povedli.

Bohužel s novym mini updatem zmizela ze hry možnost koupit léčičí flašky u některých obchodníků a tak se tím moje postava stala slabší, jelikož už se nemůžu léčit při boji jinak než přes první pomoc a tu sem si vybral pozdě a tak jí mam dost slabou a navíc k ní jsou potřeba kusy látek, které padají jen z někteřích nepřátel a je jich tuze málo.

Potkal sem jednou Game mastera, dle Tallima, někoho kdo by mi mohl pomoct s chybama ve hře, řikal sem mu o tom jak se některé npc vyskutují dvakrát atd a von, že stim nic dělat nemůže, na otázku co dělat může, napsal že skoro všechno, vyjmenoval sem mu ještě další chyby, ale napsal jen ať je napíšu na forum, já že sem je tam psal, on něco ve stylu, že dobrý, ať už ho nechám, tak je mu řek, ať si radši machruje a tancuje a předvádí své nacheatované věci, nebo získané a díky znalostem, toho co nechodí nebo nechodí. On odepsal, že je Gm ten má jen pomoct, když sem tam někomu něco nejde a né řešit to co po něm chci já. Tak sakra na co tam je, hodně mě to naštvalo a zklamalo, že to dělá takovejhle kryplík. Protože s timhle přístupem, se nevidim, že spousta tak jednoduše opravitelných věcí nechodí.

Ještě předtím odpoledne, se furt zobrazovala systémová zpráva, že se všichni musí zaregistrovat na fóru a denně tam klikat na 4 bannery, jinak jim bude vymazána postava, tohle mě taky hodně rozpálilo. Otravujou s tímhle a přitom je hra prolezná chybama. Navíc to stejně technicky neni možný ověřit, kdo kam kliknul, prostě jen strašení lidí a buzerace a večer potom chodila, jiná systémová zpráva, že se omlouvaj a že jeden ze správců dělá blbosti. Pak v systémovym kánalu debatovali 20 minut o nějakym moldavia rapu nebo co..

Ae i přes všechny, tyhle hlouposti, to furt hraju a v nejbližší době se mi nechce přestat.Den patnáctý: Zase sem udělal pár kvestů, který mi hru obzlášnili je to lepší, než jen nudně zabíjet, neni to kdovíco, ale bez nich hra neni nic moc a s nimi je hned o moc lepší. Potkal sem druhého GM a ten mi naopak udělal radost tvrdil, že se na všechno co sem mu napsal podivá, z odstupem času musim říct, že se nic nezměnilo, ale třeba změní a byl prostě fajn, narozdíl vod toho prvního. Postoupil sem na 25 lvl a už patřim mezi ty lepší a seznámil sem se se skvělým člověkem s Estónska, kterej mi výměnou za kůže šije hadříky.

Den šestnáctý: Tak sem zase expoval a tak sem se taky připojil na českej channel, s jinak klidného chatovacího okénka se stalo, něco co se skoro nedalo stíhat, tak sem díky tomu udělal pár obchodů a zjistil, že víc chatuju než hraju. Ráno sem omylem prodal batoh i s věcma co v něm byly což mě dost naštvalo, čekal bych že to nepude, v tomhle je hra hloupá občas se jednou ukliknete a uděláte s tim strašnou botu, třeba jen díky tomu, že si prohodíte tlačítko na myši.

Večer v obecné diskuzi přišla na přetřes úroveň serveru a to jak bysme měli cvakat na bannery, atd. Hádal sem se o tom, že je to jen buzerace a že by si to mohli udělat sami, nebo minimálně napsal funkci v jave, která při klepnutí na jeden banner, otevre všechny 4 okno s odkazy, nakonec sem se dohadali a pokecali o staré klasice. Pak sem to ještě načal a dva známí mi psali něco ve stylu, ať držim pusu a sem rád s tim jak to je. Tak sem o tom přemýšlel, ale řikám vám, to fakt nejde s tim přístupem a arogancí GM, který slibujou, ale přitom na sliby kašlou- to slušnej člověk nedělá. A fakt mě dostat kámoš na 15 levelu, kterej obhajoval Frappa, majitele serveru, o kterym dle mého neví ani ň. A jen tak mezi námi minimálně jeden z Gm je polák, Frapp švéd, tak osobně spolu nekomunikujou a jestli se snaží opravovat ty chyby, takhle na dálku, tak se nedivim, že to takhle vypadá.. Prostě s úrovní a přístupem rozhodně nejsem spojen, třeba sem náročná svině pro někoho, ale prostě to tak je.

Taky mě mrzí, jak důležitou roli ve hře hrajou věci a to, že ten kdo furt nečetuje a neleze někomu do zadnice a hraje jaksi alá singl, proti těmhle spammerum nemá šanci, sice sem si díky tomu koupil dvě dobrý věc, ale uvědomil sem si že to neni nic pro mě, když někoho potkám, tak mu občas něco věnuju a ale přehánět to nebudu. V tomhle pokřiveném nereálném světě by mi nějaký omezení obchodu vůbec nevadilo. Ale problém je jinde v chatu, jelikož je možné na celý svět hry prohlásit prodávám tohle a nebo chci tohle, bral bych omezení na 20 metrů kolem hrdiny a šmitec, ale tohle hru je kurví, zde si troufnu být sprostý.. navíc se možné měnit předměty mezi hordou a aliaci a na chatu si rozumí.

Den sedumnáctý: Jelikož sem měl toho českýho kanálu, kde je většina lidí z protistrany dost, tak sem založil vlastní na kterej doufám, časem někoho nalákám. Zase sem si přibral nový kvesty, ale bohužel z většiny ty vadné a mam z toho fakt blbou náladu, jak běhám sem tam a něco furt nechodí, tak sem ani nexpoval. V noci, když sem se odhodlal, přeci jen si trochu za expovat, sem se bavil o špatné podpoře s kámošem a jakoby na zavolanou, hra chcípla tak, že to ani po 16 hodinách nejde, fakt hrůza. Až se to rozjede, zkusim si jeden den zahrát a pak vážně popřemýšlím, jestli má smysl hrát dál..

Hru se nakonec rozjela, ale ikdyž sem byl x-krát na fóru v novinkách nic nebylo, tak sem nezahlíd úplně dole novou místnost nadepsanou start game, ale i tak sem jí nevěnoval důležitost. Nicméně, když sem se podíval, tak to psalo, že někdo hraje a je online, je teda nutno říct, že s lživými pingama, jelikož všichni měli pod 20, což už je úspěch i na lokální síti. Majitel serveru, totiž zajistil, to že musíte, jak kteréni ocvakat bannery a pak si musíte naistalovat novou verzi firefoxu, pak se hra teprve spustí, fakt nádhera.

Neodpustím si zde na toho úžasňáka své osobní hodcení, server běží na obyč mašině za max. 20 litrů, má na fóru i její popis a on chce takhle prý vydělat na HW. Neodpustím si jednu kalkulaci, server má 1200 uživatelů, připojí se přinejmenším 300 denně, za jedno kliknutí na banner se platí i na menších českých serverem 2kč. Takže 4 bannery x 300 uživatelů x 2 kč= rovná se, že za méně než za 10 dní po má zpátky a pak už rejžuje a mluvit o tom, že švédsko kde žije, je jedna z nejbohatších zemí v evropě asi nemá smysl. Bavim sem se kámošem, kterej prey provozoval emu v čechách, sice jsou to informace z druhý ruky, ale pochybuju že by si dokázal takhle detailně vymýšlet. Co sem se dozvěděl, Frapp nic nehacknul, jen si to stáhnul, hacknul to někdo jinej a ten hack se dá při troše snahy stáhnout, což vysvětluje, proč neni schopnej opravit spoustu chyb, jediné co skutečně snad prý dělá je sázení příšer do hry a to je prey jak editor na warcraft prostě klikáš. Tohle mi skutečně vadí, když někdo rejžuje na nečem, co někdo právě kvůli tomu, že se za to platí, hacknul, pro mě jen drahý frapp, prostě zmetek. Co se týče GM, tak ty se zeptaj jestli nemáš problém, řekneš že jo s questem, tak ti napíšou ať to dáš na forum, odpepíšeš že to tam, už tejden je a GM drží hubu, prostě opravdu služby na úrovni, hlavně že se rejžuje, nutno říct, že GM asi z toho nemaj nic. Celý mě to dost naštvalo, navíc nikdo neví co si vymyslí majitel příště, třeba deset bannerů atd, jelikož jedná z pozice síly a může si dělat co chce a všichni se bojí si na cokoliv stěhovat, nebo mu pořádně vynadat, aby jim nevymazal postavy a ještě všude o sobě píče, že pán vesmíru. I díky tomuto, bych teď server, silně nedoporučil a radši bych poradil jinej emu, s lepším majitelem a nebo zaplatit, já to neudělám jen proto, že už mě hra jaksi nudí a ani nevim jak dlouho u ní vydržim a z představy, že dalších 100 hodin, budu hrát to samý znova abych se dostal tam kde sem teď se mi dělá na blití.

Ještě je nutno dodat, že podvádí i ty, kteří mu platí za to klikání, jelikož jednak některý věci jsou jen švédsky a tomu většina lidí nerozumí a navíc si na to klikáte 30x za měsíc tak to rozhodně nebudete 30x pečlivě číst..

Den osumnáctý: Tak dneska sem se rozhodl, že s touto recenzí budu pokračovat ještě 12 dní abych popsal měsíc hry a pak jen eventuelně jednou za čas zmíním, co se na serveru zlepšilo. Dneska sem našel po dlouhé době dobré místo, pro expení a dostal se na 29lvl, už se nemůžu dočkat 40, kdy si budu moct vozit zadek na nějakém zvířeti.

No ikdyž mi GM smazal, skill vařeni který mi blbnul a já se ho naučil u učitele znovu, tak znovu blbne. Další co se nutno poznamenat je to že většina GM se více stará o allianci za kterou je hra lepší, hraje za ní více hráčů a hlavně sám frapp. Jestli sem to ještě nepsal, tak je nutno zdůraznit, že boj s nějakou příšerou se dát přesně spočítat a náhoda při něm hraje minimální roli, jelikož kritické údery a uhýbání ranám zatím ve hře nechodí, ale i s tím to asi nebude kdoví co.

A taková perlička, ve hře sem našel zbraň jmenem Viking sword, je vidět, že autoři nemaj dost vlastní fantasie a pak musí vykrádat, ale tohle už je moc, jak chtěj zdůvodnit přítomnost vikingů v jejich světě, sakra v tom případě chci taky vlastní drakkar.

Den devatenáctý: Takže sem zase chvíli expoval na dobrým plácku, pak se snažil dvě a půl hodiny založit guildu, jelikož další bug dělá to že se vám to musí podařit bez spadnutí serveru a musíte nejdřív nashromáždit děvět podpisů.. Jako napotvoru, kdyz sžm si domluvil pomocníka to začalo padat, nakonec pomocník zmizel a já musel obhíhat kde koho a klepat se jestli to nespadne nakonec se i bugovejma dvěma podpisama od jednoho hráče, celé věc nakonec podažřila. No ve finále mám jen pěknej nápis pod jménem jestli budu vůbec do guildy někoho přibírat zatim nevim. Tak sem doslech, že existuje nějakej slovenskej server, kde prý chodí všechny kvesty, po víkendu mam slíbený moře informací. Další věcí kterou sem úplně zapomněl napsat, je to že narozdíl od orgidálu se zde věci neničí a nemusíte je opravovat, tedy máte víc peněz.

Včera sem si zase vychutnal PvP, někdo na mě zaútočil, tak sem ho jednou sejmul a pak mě tam jak debílek honil nějakej českej hráč se super silnou postavou, a dementím jménem Plyšák, se kterym sem ani nebojoval, jelikož je to opravdu jen o tom, kdo u ty gamesy sedi dyl a mam nabusenou postavy, zabil mě asi trikrat, me to akorat otravovalo a nechápu, jak někdo ve hře, kde záleží z 90% na odsezenejch hodinách, může mít rád PVP, zvlášť když za zabití nedostane ani bodík zkušenosti, holt je to fakt blbost..

Den dvacátý: Už neni moc co psát, čeká se na info o slovenskym serveru, zase sem expoval, cestoval a mnou založený kanál se rozjíždí. Doufám, že co nejrychleji přijde udpate, abych zase mohl plnit questy, jelikož bez nich je to vážně dost otrava.

Den jednadvacátý: Ta dneska sem po dlouhé době byl skutečně štasnej u hry a stačilo, jen málo dostal sem se na 32 úroveň a naučil sem několik nových schopností, nebo spíše ty stávající vylepšil a hlavně sem si mohl vzít, nové věci, ve kterých vypadám fakt úžasně, máte to jako v životě, kdo by nechtěl vypadat pěkně a netoužil by po kráse a moje nablejskaný brnění a černé vousy a vlasy(bohužel sem nejdou dlouhý a vlnitý), koruna na hlavě a spojená s řádně oduševnějím obličejem a modrýma očima(k orkovy zelený nesedí), je prostě něco, tahle skinovanelnost se kterou poprvé přišlo diablo je prostě nádhera, ikdyž znám i lidi bez vkusu, který si kvůli jednomu bodíku vezmou sebehnusnejší věc. Taky autoři opravili 2 questy, což mě potěšilo, né že by mi to někdo řek, jen sem se šel podívat jestli už se neobjevilo chybějící monstrum a ono to vyšlo, taky sem potkal dva staré kámoše z Nizozemí a Estonska a pořádně je obdaroval a jeden z nich mi za odměnu ušil pěkné nárameníky. No až na to že mi asi definitivně nechodí dovednost vaření to dneska byla opravdu zábava, jako snad ještě nikdy, ale teď mě asi zase čeká to nutné zabíjení kvůli expům a zkušení jestli už nezprovoznili zase nějakej z nefunkčních kvestů, no nevim radost nevydrží dlouho.

Den dvacátýdruhý: Dnes to opět bylo ve znamení vzteklosti z toho, že questy nechodí a expování, už by to vážně chtělo ten update, chci se dostat na 40 lvl osedlat si nějakéto zvíře a pak si dám pauzu, myslim, že to bude tak akorát na ten měsíc psaní, s funkčními questy by se expovalo rychleji a zajímavěji, ale aspoň si mám možnost vyzkoušet do sytosti běžnou náplň hry. A co mě fakt dožralo, bylo to, že českej( teda vlastně to byl slovák,) hráč kterýmu sem předtim něco věnoval zadarmo mě potom okradl, kdy6 sem si od něj v dobré víře nechal něco ušít, ale stejně, doufám že tu svini, někde aspoň srazí auto.. Díky tomu, že MMORPG, pravdu neobsahují ten funkční PvP(zabíjení mezi hráči), nemáte se zloději jak pomstít, asi autoři nečetli klasiku- Zločin a trest, hoši to je základ. Hráč musí mít kdykoliv možnost se pokusit zabít koholiv a hra musí mít nějakej iteligentní systém posuzování kdy je to oprávněný a kdy ne, aspoň takovej, že když tě někdo vidí, jak vraždíš slabýho hráče, tak tě nabonzuje a náš problémy.

Den dvacátýtřetí: Tak jestli sem to ještě nepsal, tak se mi podvedly vypnout ty otravný zvukový chybobý hlášky. Taky sem chvíli expoval, ale strašně to padalo, tak nic moc a pak, když to šlo cca hodinu bez problémů tak mě štval ten náš československej národ, to jak tam všichni furt jen kšeftujou, na to za jakou stranu se hraje je úplně jedno, lezou si do zadku jak jen můžou, hlavně že z toho maj jeden bodík navíc.. Speciální averzi mám na jednoho teplýho elfouna jménem henk(ten blbec ani neví, že se nazačátku, jména píše velký písmeno..), kterej furt s nějakym kšeftuje, cpe se na naše území, zabývá se PvP, z duše ho nenávidim a jednou nebo dvakrát, ještě předtim, než sem věděl co je to zač, sem ho zabil, prostě neměl k nám lízt, vždyť to sakra neni nějakej Fotbalovej manager.. Pak se taky na tom českym kanálu, kam chodim vyjímečně, objevil zloděj ze včerejška, napsal sem co se stalo a za minutu už s nim někdo kšeftoval, dostal sem z toho amok, ikdyž sem to zkoušel asi 50x dýl jak 3 minuty na tom českym kanálu nevydržim. Sme holt asi národ bezpáteřních chudáčků, no ikdyž slováci jsou ještě horší..

No jako takovej bonbonek, hra na dvě hodiny přestala mít a na foru sem se dočet, že asi byly smazány 3/4 postav. Co člověk v týhle situaci může dělat, začal sem se tomu smát, jelikož můžu jenom vyhrát, buď to pude dál a nebo sem měl zaručně pravdu s tou špatnou podporou, budu mít víc času na jiný věci a nebudu už muset dopisovat a hlavně dělat korekturu tyhle recenze. Kdo umí ten RuThaN!

Den dvacátýčtvrtý: Tak postavy se snad podaří zachránit, akorát netušim jestli s věcma, ale lepší něco, než nic a jsou slibovaný i další vylepšení emulátoru, no nechápe se překvapit, nejbližší možný termín znovuspuštění serveru je dnes v noci.. Tak nakonec se to rozběhlo, chvíli sem hrál, pak sem měl práci, důležitý je, že věci mi zůstaly, stejně jako pár dalším lidem, mi některý vlastnosti, klesly snad o pár bodíků, ale ono je asi jedno jestli 105 nebo 100 a prey to bude otraveno, několik lidí, ale přišlo o ty slabší postavy, na kterých se trápili i dvacet hodin, ty silnější byly zachráněny, sem rád, že sem začal hrát dřív, jinak bych se asi uvztekal..

Den dvacátýpátý: Tak dneska, sem udělal několik funkčních kvestů, spíš protože sem se nudil, než že by se to co se týče expů a času vyplatilo, pak sem se dostal na už slušný 35 level. Zase mě štvalo, to obchodování české komunity a něco sem jaksi mimochodem zase pár čechům z Hordy věnoval, ale to bylo tak všechno. Taky mě štve to jak aliance je moc silnější a ze všech stran méně zabugovaná, nechápu jak všichni můžou hrát za přiteplený elfouny.. A brzy ráno sem potkal tu nejsilnější postavu na serveru Daniho, kterej si se mnou chtěl bojovat, ale díky tomu šílenýmu boostingu sem mu nevzal ani život a zabil mě na 5 ran i holejma rukama, pak sme se shodli, že na PvP je lepší Quake a že tohle jen o prosezenejch hodinách, pár minut pokecali a chvíli potom sem šel kolem šestý ráno spinkat, mimochodem je to taky jeden z lidí, který se staraj o server. Ta nejzajímavější zpráva, aleje že už za 2 dny by měla bejt nová verze, se strašně moc vylepšeníma, např. by měly funguvat některé vychytávky v boji, 4/5 questů a ty nefunkční by se neměli dát vybrat, prý se konečně i proletíme s leteckou dopravou, no jestli by sliby vyjdou tak to bude nádhera. Konečně reálnější postihy za smrt, takže se nebude možné blbě expovat a PvP bude mít apoň minimální smysl(jelikož ním budete moci ubrat nepřítely zkušnosti), prostě novým hráčům trošku závidím, jelikož budou mít hru lepší..

Den šestadvacátý: No tak sem dneska, zase splnil pár kvestů, zrovna ty nejdůležitější zase nešly, ale nebavilo, mě jen nudně killit. Pak sem teda chvíli nudně killil, kámošovi ukázal naležiště mithrilu, který sem našel, hraje sice za allinci, ale bylo to jako poděkování, za to, že mě na server dostal. Pak sme zkoušeli chvíli bojovat, já lvl36 a on lvl45, zde se ukázala, tupost rpg systému v plné své kráse, sem mu neubral ani dvacetinu životů a on mě skoro všechny (jelikož to bylo jen jako), přitom bysme měli bejt už aspoň trošku vyrovnaný soupeři.

Furt mě štvalo, jak všichni je kšeftujou, díky debilnímu globálnímu kanálu a mění věci, jenže bohužel MMORPG jsou ještě hodně primitivní a na nějakou čest a zachování si důstojnosti a následné její ocenění, se zde royhodně nehraje a právě proto, lidé jako já, kteří si zachovávají své zásady i při hraní, jsou z toho přístupu otráveni a od onlinovek je to odrazuje a radši si daj singláč..

A jako takovej vrchol, byl Henk, přiteplenej elfoun, o kterym sem se myslim zmiňoval, mimochodem snad největší dealer a spolu s Incusem,což je další podařenej Slovák, kterej mě potom co sem mu něco zadarmo věnoval, okrad a tyhlety paka, strašně otraví hru všem okolo. Ale abych se dostal k dnešní zábavě. Běžně si expuju, přileze henk jestli nemám něco na výměnu, řeknu mu, že s přiteplenejma elfounama, neobchoduju a měl sem pocit, že vysmahnul. Pak sem šel expoval, jenže potom co mě nějaká příšera vzala půlku životů mě zezadu napad, jelikož sem nechtěl zneužívat síly, získané tím, že mám odsezených o 5 hodin víc, tak sem s nim nebojoval, ikdyž bych ho s tou spoustou lekvarů, obvazů a silnější postavou, mohl bez problémů zabít, nicméně, sem se díval a smál se jak ho baví, mlátit mě, když se nebránim, pak mě napadl ještě jednou úplně stejně stejnym stylem, opět sem se odmítal bránit, tak mě zabil, jelikož za smrt, nejsou zatim, dokud se neobjeví nová verze emulátoru, žádný postihy, pokud si tělo vyzvednete a já ho měl cca 100 metříků. Zde je jasně vidět, že má intuice, opět zafungovala, tyhle bezpátěřní chudáci, mě silně iritujou a v fungujícím RPG sytému, by nepřežili první den, ale tady jim neni co provýst.. A kdyby ostatní měli aspoň trošku rozumu, tak je ze svých gild vyhází, bohužel, jelikož jsou gildy mezinárodní, tak většině těch keců zakladel asi nerozumí a má svý práce dost..

Jinak, už se mi v hlavě pomalu uváří konečné hodnocení, které si ale nechám, už na poslední den..

Den dvacátýsedmý: Tak dneska sem zase expoval, rozdal pár věcí a příšerně se těšil na update a už sem cca dva hrací dny od toho, že budu bosák co si vozí zadek.. No nevim jestli je to tim, že byl pátek večer, ale dneska to padalo co 20 minut ve večerních hodinách.

Tak další věc co mě naštvala, zjistil sem že dost hráčů má třeba 9 profesí, místo dvou jako v originálu s tím, že dvě jsou doporučený a víc jich jde mít jen díky chybě emulátoru, tahle hra je holt prolezlá svinskými podvodníky..

Pak mi jeden elfoun nabízel 80 zlatých a dal by asi i víc, když mi koupím vlka na kterým bych jezdil, ale nezradil sem, sem zvědavej jakej čecháček nebo bezpáteřní slovák, to udělá za mnohem míň.

Myslim, že tyhle věci, hru tak strašně kazí, že člověk ani nemá chuť hrát dál.. No dneska je vůbec nějakej podařenej den, tak se musim zmínit o přehnaně silnejch kouzlech díky kterejm, můžou slabý kouzelníci, zabíjet silné nepřátele na dvojnásobném lvl, válečníci nic takového samozřejmě nemají.. Takže jsou slabší expují pomaleji a na PvP se taky moc nehodí.

Tak z ničehož nic mi napsal starej kámoš z Nizozemí, věnoval mi jentak skvělou zbraň, pak sme 20 minut poseděli a pokecali, prostě nádhera.. Jen mam pocit, že tohle prostě z žádným čechem honícím se za bodíky a podvody, neni možné, aspoň sem zatím žádného takového nepotkal a to jich je tu cca třetina. Žel den nezůstal zakončen touto skvělou tečkou, ale tím, že sem omylem nějak zkopíroval asi 3 věci, když si vezmu, že by někdo věděl jak se to přesně dělá, tak by to ty svině určitě dělaly. WoW je hra strašně založená na věcech a tohle ji dá hodně velkou ránu.

Sakra, já už chci tu novou verzi, kde už tohle nepude, špatné je, že ty staré podvodně získané věci zůstanou, ale možná by se trošku dalo přimouřit oko vzhledem k tomu, že hra zase byla více zabugovaná.

Den dvacátýosmý: Tak z dnešního hrání mám fakt divnej pocit, nevim jestli je to tim, že sem se vyspal ještě méně, než jindy, nebo kvůli tomu, že sem měl moc práce, nebo kvůli tomu, že sem musel udržovat půl hodiny otravné konverzace a nebo tomu, že otec, už byl ve dvě odpoledne namol a k tomu si pozval návštěvu, před kterou vyváděl, aby posléze šel zase po dvouhodinouvém spánku chlastat. Prostě tak sem se teda doplácal na ten 40 lvl, tak nějak standarním způsobem, ač sem si na ten level šetřil nějaký věci jako helmu, zjistil sem, že je hnusná a věci různě kombinoval, abych nakonec skončil u stejné kombinace, spřátelil sem se dalším orčím silnějším válečníkem Mefistem(o jak originální..), ale hlavně sem si pořídil toho vlka, černýho neměli tak mám tmavě šedýho, zprvu na něm obraz trochu skáče, ale na to se dá zvyknout, sem teď strašně rychlej a všude hned, tak sem se projel krásnou zasněženou trpasličí zemí, až sem nakonec skončil v nějakých dolech, kde mě zabil drak na jedno plivnutí a já potom šel čtvrthodiny pro tělo, nic neni bez problému, no. Potom projíždění sem si představil a co budu dělat dál, můžu dál nudně zabíjet potvory a soutěžit s dalšíma hráče o to kdo rychleji leveluje a kdo má lepší věci, když jich většina podvádí, nebo s nima budu handlovat? Teď opravdu nevim musim si to rozmyslet, update by strašně pomoh.. Někdo řiká, že bude dneska, někdo že na dva dny opravdu nevím.. Jako velká chyba mi taky přijde to co už sem věděl, že se na koni nedá bojovat, ale jen jezdit a před bojem musíte sesednout a pak zase nasednout, což jsou dvě kliknutí navíc a navíc boj na koni by i vypadal krásně, viz Mount&Blade, kde je tedy i realistický ovládání jízdního zvířete, tady zvíře zatáčí úplně skvěle, jako když se pohybuje po svých, což je sice nerealistický, ale dneska mi to vyhovovalo.

Přesně sem se dostal do stavu, kdy něco chcete a pak to máte a řeknete si, hmm tak to mám, ale radost vás rychle přejde. Nějak mě bolí palice, tak uvidíme až přestane jestli se na to budu dívat jinak.

Musim si zase postěžovat na další věci. Tou první je to, že někdo postoupil z 43 na 47 lvl za dvě hodiny, což jak sem propočítával neni možné dřív jak za 10 hodin, leda tak při splnění několika super obtížnejch kvestů, ale ty zase asi nejsou přidaný, z toho výplývá, že asi ten týpek cheatuje. Další věc co mi vadí je to jak vysoké lvl pomáhají nízkým brutálně expovat a to tak, že je vemou do party, vydají se na silné nepřátele, nechají je útočit na sebe a ty na menším lvl je jen dorazí a dostanou všechny expy, bohužel sem tohle děje čím dál tím častěji a nikdo se za to ani nestydí, opět se to děje jen v podání podvodníků z česka,slovenska a polska, nikdo jinej na to žaludek nemá.

Den dvacátýdevátý: Tak sem zas chvíli expoval, pak sem se dozvěděl, že snad, už dneska v noci by mohla bejt nová verze emulátoru, která by se hodila už jen kvůli tomu, abych vám ji tady moh popsat. Pak sem se taky konečně potkal s kámošem, kterej mi za to, že sem ho doved k mitrilu daroval, mithrilové rámeníky, jsou silné, ale vypadají jak z hliníku a ještě zašlího. Vzhled je pro mě velmi důležitej, mam hodně silnou helmu, ale vypadám v ní jako pako, tak ji nenosim. Pak si talhle jedu na vlkovi místem, kudy se na naše území pořád cpou alíci, jelikož je tam přidavej teleport, kterej tam vůbec bejt nemá. Koukám, že na mě útočí někdo, kdo je má o dost větší level pak sem se na něj rozběh a koukám se, že to mě buší cca 6 lidí, opravdu cikánská férovka, jak se řiká, nevim co je na tom baví. Ale dělají to jen naši, slováci a poláci, ostatní národy jsou prostě trošku morálně vyspělejší. Pak jelikož mě furt otravovali, tak sem si teda třikrát zabojoval, ale je to strašná nuda, ale o tom sem psal. Kdo u toho víc sedí, leze někomu do prdele, kvůli věcem a nebo jen podvádí a nechává si od někoho pomoct expovat a nebo kopíruje věci, vítězí..

Mimochodem mě o pomoc při expování, dneska žádal Greenboy kterej, podvádí s víc profesema, na první úrovni měl lepí zbran než mám já na 41 a ještě bere drzost mě o něco takovýho žádat, mě taky nikdo nepomáhal, paraziti ubozí. Nicméně se slušnost odpovědět na pozdrav, tak ho zdravim, ař on pozdraví mě. No dneska sem měl dost práce, pořád mě bolela hlava, tak sem tolik nehrál, ale přišel můj dvanáctiletej bratranec, kterého fancinovalo, jak mě viděl vraždit v WoW čuníky a chtěl to skusit. Dostal mě už při volbě postavy, potom co sem mu předved všechny rasy chtěl orka, akorát řikal, jestli si lidi, nebudou myslet, že je nemocnej když je zelenej, pak mu dal zley výraz a šedý a vlasy a vousy. Pak přišlo na řadu jméno vymyslel si Ajax a potom se mě zeptal, jestli jde hrát za ženskou, že by ji pojmenoval Baba Mračenice, z čehož sem dostal záchvat smíchu, jelikož to se musí zkusit. Pak sem ho cca 15 minut zasvěcoval, jak se to hraje, jednoduše, tady máš životy a zabíjej, mezitím to dvakrát spadlo a jednou ho zabil čuník, ale zejtra přijde zas.. Nic, to byla jen taková vložka a někteří hráči se chování jak kdyby svou inteligencí nebyli ani v jeho věku a koneckonců, dneska už se učí děti ve škole anglinu od třetí třídy, tak proč by museli hrát nějaké ještě tupější akční hry a nebo plošinky, já sem taky v tomhle věku, už dávno pařil dungeony. Kdo umí ten RuThaN! a jede dál. Tak zase jeden typicky český zážitek, připojil sem na českej kanál, abych se zeptal jak to vypadá s novým emulátorem, ale akorát sem se dočkal, posměšků, pak když sem napsal, že Frapp psal něco ve stylu, že by to dneska v noci mohlo bejt, pak diskuze pokračovala, ale narazil sem na pako, co zase všechno ví nejlíp a který hned plkalo, že ničemu nerozumim, a ke kterýkmu se hned připadalo, pár lidí, aby přitakávalo, což je taky naše národní vlastnost přidat se hned na stranu zdánlivě silnějšího, posléze sem se snažil debatovat a říkat své argumenty, až nakonec byla uznáno, že mam v podstatě pravdu a že vim o čem píšu, ale že by nějaká omluva, nic takového, asi ten "silák, měl taky pocit, že se nic nestalo a že vyhrál. Tenhle náš národ čím dál víc štve, dost lidí, furt si myslí, že jsou něco víc, když maj vyšší lvl, všichni se hned ptaj jakej máte vy, aby si náhodou nerozhádali někoho důležitýho, opět hrůza. Co sem dělal jinýho? Vraždil hmyzáky a divil se že z nich nepadaj žádný zajímavý věci, což je možná proto, že to někdo nestih doprogramovat. Jinak se týče té nové verze, tak ji prey ještě nemá hotovou ani tým tvůrců, ikdyž ji sliboval, tak ji pochopitelně nemůže nikdo ani naistalovat, prey tam maj nějakou důležizou chybu. No jelikož to má kdovíkoliv tisíc,milionů řádek tak to může být na dlouho.

Den třicátý: Tak nový emulátor stále neni, takže se o něm snad dozvíte později telegraficky. Dneska sem zase jen chvíli nudně zabíjel. Co se sluší napsat je to, že nechápu, jak kouzelní štafle(hole) mohou bejt stejně silný jako nejlepší sekery a meče, jelikož to jednak je hloupost a za druhé to dost znevýhodňuje válečníky, jelikož hole mohou používat snad úplně všechna povolání. Tak se mi zase stalo, že si bojuju s příšerou a najednou, mě zezadu někdo napadnul a to dokonce dva hráči který byli minimálně o 10 lvl víš, nevim co je na tom baví, jelikož jim na mě stačí jednou kliknout a maj boj vyhranej a já se můžu snažit sebevíc, prostě nějakej faktor, toho jak hráč umí hrát a bojovat, zde skoro neexistuje je to max. 10% složka toho jak to dopadne. Kvůli těm dementíkům sem ztratil 10 minut hry, WoW neni hra pro PvP, ale do emulátoru, by měli přidat aspoň ten PvP Honor system kterej je na officiálu, kde jsou za zabíjení hráčů na nižších úrovních postihy. Lepší něco než nic.

Den třicátý první: Jelikož už neni moc o čem psát, tak zde musim říct že WoW je jedna z mála her, kde je realisticky silnej štít, jelikož vám přidá k obraně, tolik jako celé ostatní brnění dohromady, a ještě dokáže blokovat útoky, teda sice ještě ne v této verzi emulátoru, ale dokáže. Taky sem teď obdaroval jednoho Poláka a když sem po něm chtěl, ať mi z darovaných kůží něco málo ušije, hned začal kecat, že musí pryč od kompu, tak sem zvědavej jestli se ozve a nebo jestli to byl jen další podvodník.

Tak sem si našel čas prohlédnout všechny alchymistické lektvary a musím říct, že zde nějaké super silné léčící flašky nenajdete, což je určitě posun k lepšímu, já třeba mam pět tisíc životů a nejlepší léčicí flaška dodá 700-900 a nebo teda 1400, ale ta chce maximální alchymii a spoustu ingrediencí, ale i tak je to málo, což je nutno pochválit, samozřejmě, být to na mě, tak to ještě daleko zmenšim. No tak sem chválil trošku předčasně teď sem našel lektvar, který léčí cca 1500 životů, ale jestli sem se nepřehlíd tak ten se nedá udělat pomocí alchymie, takže je to pořád relativně fajn. Taky ještě musim zmínit, že sem byl na lokaci, kde byli silní nepřátele za které bylo hodně zkušeností, ale vůbec nebojovali, takže to je ideální místo pro podvodníky. Taky mě dneska dostal jeden slovák, kterej za cca 20 hodin postoupil o 11 urovni, i těma nejlepšíma věcma bych to videl cca na 50 hodin hraní, prostě další cheatující parchant.

No jelikož furt neni novej emulátor, tak musim říct, že všechno to co naslibovali v té nové verzi na mě působí minimálně podezřele, jelikož je toho nějak moc, tak sem hodně zvědavej jestli to nebyla jen kachna, nebo spíš slibování něčeho co ještě ani neni z větší části hotové. Tak upgrade nepřišel, takže je na čase hru zhodnotit, no chyby už sem zde v průběhu textu vypsal, tak se nebudu opakovat, kdybych hodnil hru na emulátoru tak hře dal 7/10 a kdybych hodnotil oficiál tak je to, ale jen o bod více tedy 8/10. Mimochodem už skoro slyšim otázku jak něco u čeho ztráví měsíc v kuse cca 4 hodiny denně může hodnotit jen na 7/10.Má odpověď je taková, že kdybych to nehrál tak dlouho, tak všichni budou řikat, že sem do hry dostatečně nepronik a za druhé je to v tom, že je v poslední době herní sucho a starý hry vyžadujou větší soustředění a taky člověka úplně pohltí a nemůže myslet na nic jinýho, takovouhle náročnost WoW rozhodně nemá. Hra je sama osobě limitována ještě samotným žárem MMORPG, který neni příliš domyšlený, jenže ta hra je prý revoluční atd, tak se nad něj měla povznést a skusit chyby napravit , možná za rok za dva, když se spustí větší vlna kritiky Blizzard bude dělat neustálé upgrady a hra se tím výrazně zlepší, u Diabla II to trvalo dva roky, ale povedlo se to, ale i tak víc jak 9/10 to asi nebude, jelikož to by znamenalo, hrubší zásahy do struktury hry a na ně asi samotní vývojáři nenajdou odvahu. Závěrem je nutno jednoduše konstatovat, že na pořádnej atmosférickej single player to nemá, ale tyto hry svůj potenciál mají, ale asi to bude trvat ještě několik let, než se dočkáme něčeho stejně revolučního díla jako byla ve své době UO.. Závěrem slibuju, že hned jak se objeví update a já ho otestuju, tak vám ho zde popíšu.Tak trvalo to, ale nakonec se po tejdnu po skončení recenze objevil novej emulátor, kterej instaloval Frapp z internetový kavárny kdesi ve Španělku, kupodivu i dva dny fungoval a pak server spadnul a 4 dny nejel, jelikož ho neměl kdo restartovat. Pro válečníka, tedy mě hra byla skoro nehratelná, díky špatnýmu pomalýmu pohybu a tomu, že nepřátele se mnou nechtěli bojovat, nicměně pro ostatní hráče to byl posun, funguje cca 85% kvestů; ten zbytek většinou nejde ani vybrat, ikdyž jsou vyjímky. Taky si užijete létání na dopravních příčerách, který je to moc a moc hezký, akorát nevidíte nepřátele jen krajinu a časem to štve jelikož to stojí dost času někdy i pět minut, ale zase si můžete udělat kafe a tak. Dalším zlepšením je to, že z nepřátel nepadá moc peněz, což je fajn, hra je tak těžší a šetříte každej goldík, teda pokud nemáte jako já nahrabáno z předchozních verzí. A celkově musím říct, že toto drobné opatření ve hře rozjelo skoro reálnou ekonomicku a hráči musí daleko lépe přemýšlet a hospodařit, pokud nemají nahrabáno, což já mam, ale zase né tak moc a tak musim šetřit na super drahého koně a případně na nákup některých dobrých věcí od ostatních hráčů. Bohužel nedávno byl spuštěn tzv. General Trade channel, který je slyšet vidět po celém herním světě a díky nemuž se to obchodování ještě více zvrhlo a některý lidi už to opravdu hrajou jak nějakej Tykůň a hra se i tomto směru zhoršila.

Při přechodu na novej emulátor sem taky přišel o tři věci a zrovna ty co se těžko nachází a celej ten porod trval v mém podání skoro 3 hodiny, než hra byla jakž takž hratelná, Tallim to zmáknul ale o dost rychleji, takže šlo dost o štěstí.

Dost se zlepšil boj, hra nyní podroruje, kritické údery, uhýbání a odrážení, výsledkem toho je, že hra je zábavnější, ale také o dost lehčí, takže už marně ikdyž sem na 51 lvl a hledám nepřátele. Bohužel o chybě s válečníkem se ví, ale zatím neni opravená, takže ostatní si vesele hrají a my úpíme, tak sem aspoň splnil běžací kvesty, s pomalym pohybem opravdu lahůdka.. Odměny za kvesty, jsou mimochodem dost nevyvážené a myslim, že tak moc, že to musí být chyba emulátoru. A ještě se musim zmínit, že součástní porodu bylo také to, že se musely použít staré uložené hry a tak se ztratily zkušenosti za dva dny hraní, což mě narozdíl od jiných lidí moc nemrzelo, ale pro někoho to bylo 10 hodin snažení v háji. Dokonce už mi fungují i dva talenty a přibylo opravdu 3x víc monster, ikdyž některé starší lokace jsou ještě plné potvor, které tam nepatří v ve městě pavouk nebo krokodýl atd.

Celkově je to značný posun vpřed, pro všechny kromě válečníka, pro něj staré verze byly lepší, taky sem čekal trochu víc funkčních skillů, ale uvidíme, jestli to půjde tímhle tempem, tak se brzy dočkám.. A pokud chcete začít hrát, tak už je hra bez nějakých opravdu velkých problémů, už to ani moc nepadá.. Nakonec musím zmínit, ještě další velkou chybu a tou je díky tomu, že došlo k výraznému zlepčení hry, jsou hráči který postoupí o 10,15 lvl za den, což dřív trvalo nejméně 3,4 dny a to ste u toho museli sedět od rána do večera, zase to dost kalí požitek starých hráčů kteří si to odřely a na opravě se pracuje trošku moc dlouho na muj vkus.

Čeho je ještě musim dotknout je kastování lidí na fóru a zakazování kde čeho, mě se to zatím moc netýkalo, akorát mi Frapp přímo vymazal seznam lidí, který zabíjí low levly, možná protože to byly členové jeho švédské guildy.. No foru je cca 5 moderátorů, který se chovaj že všechno znaj a všechny peskujou, když se zeptaj na něco na co před měsícem odpovídali, editujou cizí zprávy a samy mají ty nejhorší kecy a navíc pro ty kteří podporují Frappův dementní plán na koupit dvouprocesorů a desky za cca 20k a poslali mu na nějaký peníze je vyhrazena zvláštní kategorie. Dementní plán píšu protože frapp se ukázal jako HW nepříliš znalý a dvou procesorová sestava pro WIN 2003(na ničem jinym prey emu neběží) má cca o 10 procent větší výkon než jednoprocesorová, navíc za cca 10x míň peněz by mohlo bejt další gigo ramky, která by pro zrychlila daleko více. Ale ta urputná snaha dostat z lidí prachy vede člověka k zamyšlení, co je ten týpek vlastně zač jelikož u toho sedí celej den je to snad studentík, nezaměstnanej a nebo snad někdo kdo už nemusí makat? Studentíka bych bral, ale jestli je to jinak, tak je to dost ubohý, ale plně by to odpovídalo gestapáckým praktikám na fóru.

No fóru teď nejsou 4 bannery, ale hned 7, záplácávaj půlku obrazovky, prostě je to čím dám tím horší. Jestli ste dostatečně šílení na to frappovi poslat peníze, tak mi radši napište a možná se nám podaří rozjet vlastní server, chce to hlavně rychlou linku a za 10kolíků na HW nic extra. O výhodě veškeré podpory v češtině a o tom, že si budete moct psát co chcete se snad ani zmiňovat nemusim..


Firefox 2 Přidej RPGhry.cz na Seznam AddThis Social Bookmark Button
© RPGhry.cz, Všechna práva vyhrazena | Kontakt: info@rpghry.cz
Doporučujeme: BezvaData.cz - váš server pro sdílení dat