Největší kolekce RPG ke stažení

Fallout 2 | Novinky

Fallout BGE - Total Conversion

Fallout BGE - Total Conversion

War, war never changes...

Pro herní nadšence s rukou červenou od prohánění joysticku (no dneska spíš už jenom myši) to ale zas tak neplatí. Spousta z vás si možná vzpomene na druhé pokračování hry Fallout, ne ukamenování si doopravdy nežádám, a taky na hrozné sucho nenaplněné touhy několika předlouhých let potom. Vlastně, o tom jsem mluvil, nebylo žádné sucho. Žádná radioaktivní pustina, žádné přerostlé krávy se dvěma hlavama ani, smrk, poctivé ještěrky se zuby jako od pily. No řekněte sami, dalo se v takovém ochuzeném světě přežít ? Já teda myslím, že skoro ne. Asi si to samé řeklo i několik nadšenců, kteří si prostě svět bez NucaColy tm (pijte a nemusíte si svítit, když půjdete v noci na záchod) nedokázali dost dobře představit i začali pracovat na modifikaci původního Falloutu 2. Pardon, správný výraz je: TOTÁLNÍ KONVERZE ! Je sice pravda, že ještěrkám v ní druhá řada zubů nepřiroste, ale bude tu jiná nádherná krajina, (chtěl jsem říct jiná jednotvárná pustina, ale znáte to, kdo by pak o to stál...), jiný hrdina, jiné questy, jiné zbraně, jiná zábava (chtěl jsem říct původní, ale znáte to, kdo by pak o to stál...) Jj prostě všechno, co si může člověk s modrým přiléhavým trikotem, mající v oblibě číslo 13, přát.

Sám jsem před nějakou dobou z důvodů docela jednoduchých měl možnost se přidat a nyní vám zjevím nějaké to tajemství. Vynesu informaci, (dvě, tři...) ze zákulisí a vtipně to zamotám do opravdových zpráv pro veřejnost, ačkoliv na našem fóru je toto přísně zakázané. Vidíte ? Už jsem něco prozradil, aniž bych vlastně něco prozradil. Tak teda: většina lidí tu hru dělá prostě z nadšení, prachy v tom nejsou a ani hráče nebude hra žádné stát a psssst... viděl jsem jejich práci a spousta z nich je fakt schopná. Já, obyčejný překladatel a nadšený hráč Falloutu, občas valím oči, co může někdo zfleku sdělat a jestli koukám na obrázek ze starého Falloutu nebo je to doopravdy tak dobrá nová věc.

Graphic art tedy tady, zvukaři dělají třeba úžasnou ambientní hudbu, textaři nové vtipy a nové hlášky.

Značně se rozšiřuje dokumentace a mytologie a překládá se do angličtiny, tvoří se nové mluvící hlavy, animace starých i zcela nových critterů, zvuky, auto, a možná se objeví i obrovská - no to už bych prozrazoval víc než můžu.

Hodně z informací výš už se objevilo v článku před několika měsíci, nicméně dovolte mi vás ubezpečit, že projekt žije, přibývají mu lidé, mění se snad jenom k lepšímu a spěje tam kam má, tj. k úspěšnému konci práce a dlouhodobé pařbě. Atmosféra v týmu vládne přátelská, ještěři po ještěrkách nešlapou a zlobivé mutanty, potencionální kaziče projektu odhání víc než dobře. Myslím, že i to přispívá k naději, že projekt dojde konce vysloveně zdárného. Přesvědčit se můžete na domovské stránce projektu, huš huš, ať už tam jste a můžete začít nasávat atmosféru. Mimochodem, víte o nějakém grafikovi, textaři nebo překladateli co by se mu chtělo připojit do projektu ? Ať už BGE týmu píše !
GAF

2008-04-11 - http://fallout.herni.info

Jaký by byl Fallout 2 kdyby...

...kdyby z něj vývojaři nevyházeli spoustu obsahu? Ano, Fallout 2 je obrovská hra a bylo z ní vyházeno poměrně dost obsahu, který se nestihl doladit nebo byl vyloučen z jiných důvodů. Proto je tady projekt "Fallout 2 Restorarion", který se snaží pomocí modifikace udělat Fallout 2 takovým, jakým byl z počátku zamýšlen. Hraní tedy dostává nový rozměr a dočkáme se mnoha novinek. Přitom se ale nejedná o finální verzi, stále chybí lokace jako "Shi Submarine", ale už jde o hratelnou věc, takže šup na to!
Dave de Sade

2008-01-23 - www.worthplaying.com

Fallout 1.5 - Ressurection

Fallout 1.5 - Ressurection

Fallout a jeho pokračování patří mezi nejlepší hry na světě a jeden z důvodů je také relativně snadná možnost modifikací, které zapříčinily vznik mnoha modů i total conversions. Jedna z nich se zve Ressurection a mají ji na svědomí čeští kluci, což je rozhodně chvályhodné. Abych to nemusel složitě opisovat, použiji jejich vlastní slova:
Fallout 1.5: Resurrection je připravovanou modifikací pro Fallout 2 s kompletně novým příběhem odehrávajícím se ve světe Falloutu. Děj je zasazen do období mezi Falloutem 1 a 2 do lokality východně od rodící se NCR, zhruba tedy do Nového Mexika. Ve hře tak nenarazíte na původní, ale na nové, originální lokace, jež nám tak dovolují více možností a větší volnost příběhu.

Hráčova postava se probouzí v temné jeskyni s těžkými zraněními. Neví, jak se tam ocitla, ani dokonce neví, kdo je. Začínáte tedy úplně od nuly a pátráte po své minulosti jež je temnější, než by se na první pohled mohlo zdát… Více z příběhu prozrazovat nebudeme, abychom vás neochudili o zážitek ze hry. Nemusíte se však bát, že by jste přišli o překvapivé dějové zvraty a nečekané rozuzlení.

Jakožto velcí fandové Falloutu se snažíme brát si z každého dílu jen to nejlepší. Vtípky, kterými byl Fallout 2 doslova prošpikován tu ustupují do pozadí a vrací se opět skvělá atmosféra úpadku a beznaděje, kterou máme na prvním díle tak rádi. Svět se stále ještě zmítá v chaosu, existují jen nezávislé komunity, udržující mezi sebou pouze obchodní styk. Jde o nepřívětivé místo, kde právo stojí na straně toho, kdo má lepší zbraň.

Jméno Resurrection jsme zvolili ze dvou důvodů. Vzkříšení se přímo týká hlavní postavy, která dá se říct na začátku v podstatě vstane z mrtvých a stejně tak jde o znovuoživení starého dobrého Fallouta. Nechceme do hry přidávat příliš mnoho nových věcí, či dokonce celý systém překopávat. Jde nám jen o oživení klasiky ve své původní podobě. Snad každý vzpomíná na to, jaké bylo, když poprvé usednul k Falloutu. Než hru dohrál, procházel zajímavými lokacemi plnými fascinujících věcí a, i po několikátém hraní, objevoval nové skutečnosti. Taková hra dokázala opravdu pohltit a právě takovou chceme vytvořit.

Na této modifikaci usilovně pracujeme ve svém volném čase již po několik dlouhých let. Nyní konečně můžeme zodpovědně prohlásit, že se práce blíží ke zdárnému konci a Fallout 1.5: Ressurection by tak měl spatřit světlo světa přibližně v prvním čtvrtletí roku 2008. Držte nám proto pěsti, neboť nás ještě čeká v souvislosti s dokončovacími pracemi několik nelehkých úkolů…


Takže jak vidíte přátelé, bude sranda!
Dave de Sade

2007-12-28 - www.resurrection.cz

Final patch pro Fallout 2

Starší pecka nadčasového formátu se dočkala po letech finálního patche. Uvítají to zejména asi totální fanatici a maniaci závisláci, neboť patch opravuje stovky titěrných ani-ne-zas-tak-moc-chybiček, spíš dolaďuje než mění od základu. Kompletní přehled změn naleznete ZDE,a stahovat můžete (v závislosti na verzi) ZDE.
Dave de Sade

2005-11-26 - www.nma-fallout.com


Firefox 2 Přidej RPGhry.cz na Seznam AddThis Social Bookmark Button
© RPGhry.cz, Všechna práva vyhrazena | Kontakt: info@rpghry.cz
Doporučujeme: BezvaData.cz - váš server pro sdílení dat