Největší kolekce RPG ke stažení

Age of Conan – Hyborian Adventures | Novinky

Age of Conan na 7 dní zdarma

Po velkých plánech se projekt Age of Conan dostává do výprodeje. Pokud máte chuť stahovat 14 GB velkého klienta, můžete si zdarma vyzkoušet tuto onlinovku po dobu sedmi dní. Kdo ví, jestli to za to stojí, neboť se hráči pořád vrací ke starému dobrému (a špatnému zároveň) World of Warcraft.
Dave de Sade

2009-04-03 - www.ageofconan.com

Age of Conan přišel o 63% serverů

Z původních 49ti serverů po celém světě došlo po sloušení k úbytku na pouhých 18 serverů. Kompletní seznam sloučených serverů najdete ve Zdroji.

Dave de Sade

2009-01-16 - www.shacknews.com

Age of Conan multiplatformní + 400.000 hráčů

Je zatím samozřejmě předčasné hovořit o nějaké reálné konkurenci vůči World of Warcraft, ale 400.000 platících hráčů během několika málo dnů je prostě znamenitý úspěch. Hra zatím trpí dětskými nemocemi, hardwarové nároky ještě nejsou ideální, DX10 podpora neexistuje, ale pořád jde o titul, který míří na špici a mezi námi - držím mu palce.

Druhou související informací je také multiplatformita. Na Q3 2008 je chystaná verze pro XBOX 360, ale nyní to vypadá, že se dočkáme i verze pro Playstation 3 a dokonce Nintedo Wii, akorát není samozřejmě jasné, jestli půjde o identickou hru, jestli se bude hrát na stejných serverech a jak to bude s ovládáním. Každopádně nyní má prioritu PC verze, ostatní se bude řešit nejspíše až příští rok.
Dave de Sade

2008-05-27 - BW

Age of Conan přichází

Po peripetiích s masakrálním betatestem se nám hypovaný Age of Conan - Hyborian Adventures, blíží k finálnímu vydání. V Evropě se můžeme těšit již zítra - 23. května 2008, zatímco severní amerika dostala možnost již včera. Potěšující zprávou je také to, že došlo nejrůznějšími updaty také ke snížení hardwarových nároků z krvavých na masité. Vzhledem k tomu, že (takřka otevřený) betatest zkoušelo milion hráčů (úctyhodné číslo), dá se čekat, že se AoC stane jednou z možností, jak alespoň trochu konkurovat WoWu. Tak co, také hrajete?
Dave de Sade

2008-05-22 - http://mmorpg.qj.net

Nová ingame videa k Age of Conan

Nová ingame videa k Age of Conan

Tak jaké to bude? Velice pěkné na můj vkus řekl bych. Dvě videa ukazují v praxi použití zvířat. Vše, od nasednutí do sedla bojového oře až po bitky při používání speciálních triků, jako kopačka koněm zezadu do hlavy a podobně. Rozhodně si videa shlédněte, vzbuzují ve mně pocit, že se autoři na hru úplně nevyflákli. Nebo spíš nevyfláknou.
Dave de Sade

2008-02-26 - http://bonusweb.idnes.cz

Update Galerie Age of Conan

Hra chlubící se adult ratingem potřebuje prezentaci, proto najdete v Galerii desítku nových screenshotů, které ukazují hrdiny i příšery v pěkném detailu. Ačkoliv Zdroj hovoří ve smyslu, že přes rating hry jsou obrázky neškodné, nejsem si úplně jistý. Zároveň ale nejde o orgie, které by si Conan zamlouval.
Dave de Sade

2007-09-17 - http://mmorpg.qj.net

Age of Conan v Lipsku 2007

Age of Conan v Lipsku 2007

Slovo předem - toto je naše první reportáž ze zahraniční akce této velikosti a prestiže. Děkuji našemu přispěvateli gafovi za jeho péči o náš server ;) DdS

Firma FUNCOM, která má na kontě takové příjemnosti jako The Longest Journey nebo Anarchy Online se snaží dělat MMORPG, které podle nich samotných má změnit názor lidí na styl, kterým se MMORPG hry všeobecně vydaly. Styl, který se stal zvykem a vytrácí se z něho už-zábava-jestli-tam-vůbec-nějaká-kdy-byla. A snaží se doopravdy upřímně. Jsou přátelští, vyzývají hráče, ať píšou názory a připomínky - prý se rádi z mixu těch svých a jejich učí. Proto taky přizvali hráče ať přijdou na veletrh a fotí, natáčejí, roznášejí a vykládají jejich hru kde se dá. Obdivuhodný přístup.

Samotná hra, respektive pouze soubojový CTF mod, který byl tedy k vidění na GC 2007 dopadl ale, no, nejspíš jako "ach jo, zase to samý". Co se koná je combo systém velice podobný Everquestu II. Tj. zmačknu-li myší ikonku 6. úderu na obrazovce dole v liště, rozsvítí se mi po jeho provedení 3. Zmačknu-li pak dostatečně rychle 3. úder postavička udělá silný kombo úder. Pak se ještě koná vývoj a rozdávání bodů do schopností a pasivní uhýbací nebo vykrývací schopnosti (nevykrývá hráč ale postavička sama podle procent v pasivní schopnosti). Konkrétní schopnosti jsou zajímavé, zbraně se dají protáčet v různých směrech pěkných na pohled, nabíjet magií, měnit, používat silně a pomalu, rychle a slabě. Luky a přímo útočnou magii jsem neviděl. Pouze vyvolaného démona.

Jelikož ale v souboji není vlastně co umět kromě matematiky (souboj se sestává víceméně jen z koukání na to, okolik víc damage dám když zmačknu úder číslo šest místo úderu číslo tři, který zase dává větší damage než úder sedm, ale můžu ho používat dvakrát po sobě) není si s čím a na co si hrát. A když není na co si hrát, ...kde je hratelnost ? Sladká hustá láska se nekoná, protože cukr došel ještě dřív než se mohl dodat...

Příkladů toho, co chybí souboji v AoC a jmenuje se to zosobnění fantazie a umu, toho co se dá najít v dobrých bojových hrách na PS2 a někdy i na PC, asijských bojových filmech, legendách o válečných hrdinech a fantastických bojovnících a dokonce i v realitě: na konvencích o bojových uměních a při čtení knížky taky ve Vaší hlavě, milý čtenáři, je spousta.

Vyjmenuju některé z nich ať je to konkrétní:

1) ochromení ruky s mečem po zásahu do ní
2) useknutí nohy a následné protivníkovo skoroznehybnění
3) blokování zbraní a odhození protivníka silně na zem
4) využití protivníkovy energie aby si naběhl
5) odzbrojení s následným rychlým protiútokem
6) majznutí po hlavě, které když protivník nevykryje tak je omráčený
...
13) do háje aspoň normální stoprocentní dodge založený na mých reflexech
...
42) možnost naučit se a vytypovat si zranitelná místa na těle protivníka
...
1024) možnost naučit se a vytypovat si zaručené údery na určitého protivníka


A ano, grafika AoC vyvolává tak nádherné pocity, jako už dvě hodiny vonící koláč pečený 120 letou, moudrou, milou a vlídnou babičkou s nádherným úsměvem. TOHLE se FUNCOMu povedlo jako nikomu předtím. Mrzí mě, že na videích, co jsem pořídil to vidět není, ale externály jsou nádherné, úžasné, brutální, drsné, živé, pochmurné, báječné, milé, hustě barevné a jinak extramegahypernadpoloidní. Zlodějové chodí v doopravdy nevidelném stealth modu. Inventorář se hodí do prostředí. Vlastností ke zlepšování je spousta....

No a víc než to v CTF modu, který ukazoval jenom jedinou, maličkou součást možností a úkazů světa AoC už k vidění nebylo.

Přeju nám, ať nás to nakonec baví, koupit si to půjdu tak či tak, s Conanem jsem totiž vyrůstal.
A tady jsou nějaká videa přímo z výstavy. Takhle vypadají souboje v praxi:

Takhle nějak to vypadalo přímo ve stánku:

A tady je ukázka kombo systému:

gaf

2007-08-28 - Real Life ;)

Age of Conan také pro XBOX 360!

Age of Conan také pro XBOX 360!

Blesk z čistého nebe - MMORPG na motivy románů Roberta Howarda vyjde krom jasné platformy PC také pro XBOX 360! To vše dokonce s hraním na identických serverech, takže se multiplatformoví hráči budou potkávat v jednom světě. Nejsou ovšem vyřešeny otázky, jako je třeba komunikace a ovládání pro rychlost reakcí hry. To vše ukáže čas, ale je jasné, že tohle by mělo jak samotné hře tak vlastně i X360 hodně pomoci.
Dave de Sade

2007-02-13 - http://computerandvideogames.com

Povolání v Age of Conan

Povolání v Age of Conan

Z původních asi dvaceti povolání se různými mutacemi a spojením vykrystalizovalo čtrnáct finálních zaměření našich hrdinů. Ze čtyř základní tříd se tedy dočkáme: Bojovníci - Guardian, Conqueror, Dark Templar. Zloději - Ranger, Assassin, Barbarian. Mágové - Demonologist, Lich, Necromancer, Herald of Xotli. A konečně kněžská povolání - Druid of the Storm, Scion of Set, Priest of Mitra, Bear Shaman. Takže alespoň víme, do čeho případně půjdeme. Celou story si pak můžete přečíst na oficíálních stránkách.
Dave de Sade

2007-01-15 - http://mmorpg.qj.net

Update Galerie Age of Conan

Update Galerie Age of Conan

Nějak jsme ve smršti her, které vycházejí, pozapoměli na žánr MMORPG, což by byla škoda. Ono se toho moc převratného na druhou stranu nedělo ;). Fakt ale je, že na oficiálních stránkách se objevily další, velmi lákavé screenshoty a tak se o dvacítku z nich tímto s Vámi poděluji v Galerii.
Dave de Sade

2006-10-24 - ageofconan.com

Nové obrázky ke Conanovi

Nové obrázky ke Conanovi

A vypadají moc pěkně! Hned jak je Worthplaing uveřejnil, nasypal jsem patnáct nových obrázků k nám do galerie (hned se tam koukněte). Aniž bych chtěl nějak vyvolávat hype, musím se ptát: Je tohle vůbec možné?
Dave de Sade

2005-12-08 - www.worthplaying.com

Conan - Hyborian Adventures - rozhovor

Conan - Hyborian Adventures - rozhovor

Detaily okolo slibovaného unikátního systému soubojů odhauje rozhovor s Gaute Godagerem, game director celého MMORPG titulu. Budou základní tři bojové módy. První bude detailní PvP, kdy si budete moci "zacílit" na jednotlivé části protivníkova těla (6 částí), a to jak pomocí zbraně na blízko, tak na dálku a také některá kouzla. Druhý mód se týká menší skupinky dobrodruhů třeba v dungeonech s několika příšerami, kdy se bude bojovat v určitých formacích, jenž budou poskytovat taktické výhody. Třetí a největší soubojový mód bude určen pro obrovské bitvy, obléhání hradů a podobně - guildy si budou moci postavit hrady a obléhací stroje, strážní věže a podobně - pak by hra prý měla připomínat spíše nějakou RTS - bitvy ve velkém. Tož zní to dobře, další detaily si přečtěte v rozhovoru.
Dave de Sade

2005-06-26 - http://rpgvault.ign.com

Age of Conan - video

Age of Conan - video

Konečně video ke stažení. Jestli něco doporučuji stáhnout, tak je to právě toto video (7 MB), které ukazuje technologii tohoto očekávaného MMORPG. Jedním slovem: fantastické. Krom toho, že krajina začíná vypadat konečně neuměle, jsou navíc propracované modely postav a i jejich animace. Bohužel - na nějaké další soudy nelze z tohoto krátkého prezentačního videa ani pomyslet, rozhodně to ale naznačuje, že ty screenshoty se budou opravdu hýbat a to navíc moc pěkně. Ukázkový bojovník z videa sice párkrát švihne mečem, avšak ukázky slibovaného realtime souboje se nedočkáme. V závěru klipu se nám hrdina probíhá po městě, kde je vidět nulová inteligence kolemjdoucích, ale to nevadí, hra není ještě rozhodně hotová.
Dave de Sade

2005-05-28 - www.onlinewelten.com

Age of Conan : Hyborian Adventures - preview

Age of Conan : Hyborian Adventures - preview

Hodně inforamcí o chystaném MMORPG s Conanem se odtajnilo na E3. Hráči budou moci měnit své povolání, resp. svou specializaci třikrát za hru (na pátém, dvacátém a pak osmdesátém levelu). Zaměření na souboje, které mají být opravdu propracované a tak trochu klíčovou věcí celé hry, se odehrávají jak na úrovní PvP, tak army to army. Technologicky je v současné době hra rozhodně nadprůměrná, avšak vydání hry se plánuje až na příští rok. Hezký a celkem detailní popis kroků hráče od začátku hraní přináší ve svém preview GameSpot. Související, optimismem přetékající rozhovor s Jorgen Tharaldsenem najdete zde.

2005-05-22 - www.gamespot.com

Age of Conan : Hyborian Adventures

Age of Conan : Hyborian Adventures

První pohledy na toto čekané MMORPG vypovídají toto: celý koncept hry bude podobný Dark Age of Camelot, začínat budete moci jako otrok v jednom ze tří regionů (Conan bude jako NPC) a budete muset ze začátku "po single playersku" si vydobýt svobodu. Po té si můžete vybrat již konkrétnější povolání a vyvíjet se dál - stále jako single player! Teprve po dosažení levelu 20 se vám otevře zbytek Hyborie a můžete se vrhnout do online bitev. Tento zajímavý přístup má zajistit, že se ve světě budou pohybovat pouze zkušení a prověření hráči jakož i postavy. Povolání bude klasická souprava - bojovník, mág, kněz a zloděj (a možná něco navíc). Jedna z dalších věcí, kterou se mám Conan lišit je soubojový systém, který bude více spoléhat na hráče - myší budete kontrolovat pohyby meče či jiné zbraně. V pokročilé fázi hry si můžete stavět domy, obchody a další peripetie. Bude pravděpodobně možné mít partu NPC a s tou se šikovat. Orientace na bitvy a ryzejší akci je zřejmá. Datum vydání není upřesněno.
Dave de Sade

2005-05-06 - www.armchairempire.com

Age of Conan – Hyborian adventures - ohlášeno

Age of Conan – Hyborian adventures - ohlášeno

FUNCOM ohlásili nové akční MMORPG Age of Conan. Již z názvu je patrné, že hlavním trhákem tohoto titulu má být svět babara Conana, který se za pár desetiletí existence těší oblibě celkem veliké. Přesto co se herního prostředí týče, tak titulů v licenci přímé je pomálu či spíše žádný, tituly bez licence jsou na tom lépe, ale Barbarian je již dnes trochu mimo mainstream. Hra samotná má vyjít v polovině roku 2006 a to pouze pro Windows. Autoři vyzdvihují grafiku a technické zpracování světa Hyborie, jakož i prý unikátní soubojový systém. screenshoty nevypadají špatně, čili další titul, u něhož se necháme překvapit.
Dave de Sade

2005-04-22 - www.funcom.com


Firefox 2 Přidej RPGhry.cz na Seznam AddThis Social Bookmark Button
© RPGhry.cz, Všechna práva vyhrazena | Kontakt: info@rpghry.cz
Doporučujeme: BezvaData.cz - váš server pro sdílení dat