Největší kolekce RPG ke stažení

Final Fantasy 13 | Novinky

Final Fantasy 13 vyjdou na Vánoce 2009 - UPDATE!

Oficiální datum sdělili Square Enix - Zima 2009, předpokládaně tedy na Vánoce se dočkáme. Datum platí samozřejmě pro Japonsko. V současné době je již k dispozici demo, obsahující asi hodinu gameplaye, které slibuje hodně intenzivní zážitek. K dispozici je také video "prvních 5 minut FF13", které obsahuje bohužel jenom intro, složené převážně již ze známých sekvencí, ale i tak to může potěšit. Viz níže.


Dave de Sade
P.S.: První ukázky z gameplaye dema! Najdete ZDE!

2009-04-15 - www.ggmania.com

Final Fantasy 13 demo pouze v Japonsku

Demo očekávaného japan RPG bude součástí japonského vydání filmu Final Fantasy 7 Advent Children na BlueRay disku a bude pro Playstation 3 a XBOX 360 zároveň. Nezávisle na tom se proslýchá, že soubojový systém bude co do stylu převzat z minulého dílu (tj. souboje se nebudou odehrávat na samostatně loadovaných arénách, což je dobře). Rovněž se ví, že (hlavní?) hrdinka známá z trailerů se nebude jmenovat Lightening (což je jen krycí jméno), ale patrně Dia Walruva. No teda!

Dave de Sade

2009-01-16 - http://xbox360.qj.net

Nový Final Fantasy 13 trailer

Krásný renderovaný trailer (trochu ve stylu předcozího dílu) si pro nás připravili Square. Krom nových postav uvidíme také nové originální dopravní prostředky a hlavní hrdiny v akci. Trailer s označním DKS3713 shlédněte níže.


Dave de Sade

2008-12-31 - www.gametrailers.com

Nové obrázky Final Fantasy 13

Magazín Famitsu přinesl několik nových screenshotů, na kterých můžeme vidět hrdiny či hrdinky - u Square si člověk nemůže být nikdy jistý. Najdete je samozřejmě u nás v Galerii.
Dave de Sade

2008-11-07 - http://ps3.qj.net

Ukázka enginu Final Fantasy 13

Tři obrázky, které demonstrují sílu enginu od Square. Dívka s copánky vypadá po technické stránce opravdu fantasticky, až so člověk říká "tady se někdo nudí". Doladit vlasy na jednotlivé fragmenty a fotorealismus přišel mezi nás ;). Ještě zbývá doufat, že bude i co hrát a ne jen se na něco koukat.
Dave de Sade

2008-10-02 - http://xbox360.qj.net

Final Fantasy 13 demo bude volně prodejné

Kupovat demoverze - to zní jako velká pitomost, hlavně když oproti například Gran Turismu 5 Progogue má trvat pouze 90 minut. Každopádně se zdá, že se bude dám demo sehnat za peníze, aniž byste si museli kupovat Blue Ray edici filmu Final Fantasy 7 Advent Children Complete. Tetsuya Nomura se navíc vyjádřil v tom smyslu, že všechna Final Fantasy s označením XIII budou mít "extrémně akční boje, prý více, než vůbec tušíme". Chudáci milovníci tradičních JRPG...
Dave de Sade

2008-09-02 - Bonusweb

FF13 pro X360? Ne v japonsku!

Square Enix se rozhodli pro nepříliš pochopitelnou taktiku (nebo jim SONY tučně zaplatilo?) a rozhodli se nevydat Final Fantasy 13 pro XBOX 360 ve své rodné zemi. Na jednu stranu je to určitě divné marketingové rozhodnutí, na druhou stranu tím naštvou jen tři majitele XBOXu v japonsku, tak asi není důvod to více komentovat.
Dave de Sade

2008-08-28 - http://kotaku.com

Pár detailů k demu FF13

Magazín Famitsu odhalil některé zajímavosti, takže se podělíme: demo nebude umístěno na disku s filmem FF7 Advent Children Complete, ale bude samostatně. Obsahem dema bude začátek hry, délka bude přibližně stejná, jako délka filmu FF7AC (což jinak řečno znamená asi hodinu a půl testování). Soubojový systém bude více podobný tradičnímu přepínání mezi postavami po ukončené akci - tedy v duchu tradičních Final Fantasy, nikoliv, jako má FF12 (pro někoho škoda). A perlička, která když se povede, tak se FF13 zapíše do historie více, než kterákoliv jiná hra - děj má být podáván tak, že se každá postava bude cítit jako "hlavní charakter" a ne tedy jenom jako vedlejšák. Na to jsem asi nejvíce zvědavý.
Dave de Sade

2008-08-19 - http://ps3.qj.net

FF13 PS3 demo v březnu 2009

Pokud si koupíte Blue Ray edici filmu Final Fantasy VII: Advent Children, bude na disku také demoverze Final Fantasy 13 pro Playstation 3. Taktika, jak prodat co nejvíce kopií starého (ale dobrého) filmu vypadá, že vyjde. Na disku samotném budou také trailery k FFVersus13 a FF Agito13. Samotné vydání FF13 je zatím stále určeno na rok 2009 bez bližší specifikace - v celém světě pro obě platformy.
Dave de Sade

2008-08-07 - www.gamespot.com

FF13 pro PC nebude, došlo k omylu

Mylný výklad způsobil nechtěnou vlnu zájmu fanoušků. Square se snažili říci, že mají hru rozpracovanou na PC nástrojích, kde je již v hratelné podobě, ale vyjde pouze pro Playstation 3 a XBOX 360. Final Fantasy 13 tedy NEBUDE pro PC. (Ale možná chvilku počkáme a bude i pro GameBoy Color ;).
Dave de Sade

2008-07-25 - http://konzole.hrej.cz

Final Fantasy 13 také pro PC

PC nikdy nebylo doménou pro japan RPG a ačkoli sedmý, osmý a jedenáctý díl Final Fantasy je k dispozici i v nativním portu, lze pořád hovořit o výjimkách potvrzujících pravidlo. Každopádně novinka - po portu na XBOX 360 se Final Fantasy 13 stane čtvrtým Final Fantasy pro PC. Vedle Last Remnant jde tedy o další multiplatformní "nextgen" japan RPG. Haleluja!
Dave de Sade

2008-07-24 - Bonusweb.cz

Final Fantasy 13 pro XBOX 360!

Final Fantasy 13 pro XBOX 360!

Jedna z nejméně uvěřitelných věcí na světě se stala skutkem. Final Fantasy 13, dlouholetý partner pro Playstation 3 v kategorii ekxluzivních her, bude vydán ve stejný den také pro XBOX 360. Poměr exkluzivních her od Square Enix se tedy vyrovnal ve prospěch XBOXu - Star Ocean 4 a Infinite Undiscovery. SONY patrně došly peníze za udržení exkluzivity MGS4... No co se dá dělat. Moje další postřehy najdete v mém novém blogísku. Co si o tom celkově myslet netuším.
Dave de Sade

2008-07-15 - www.gamespot.com

Final Fantasy Agito XIII prý zrušena

Určitě víte o sérii "FF13" her - jde o balík produktů ze stejného univerza (například FF12 a FF Tactics jsou ze série Ivalice Alliance) - podobně tak Agito mělo být zástupcem FF13 na platformě mobilních telefonů další generace. Bohužel kvůli finančním ztrátám (v přepočtu půl miliardy korun) se bude tento a ještě Parasite Eve 3 (také pro mobily) pravděpodobně rušit, pokud se tak již nestalo. Revoluční mobilní hra bude tedy něco jiného, i když to vypadalo velice slibně a lákavě.
Dave de Sade

2008-05-27 - BW

Final Fantasy 13 asi nestihne rok 2008

Final Fantasy 13 asi nestihne rok 2008

Square Enix oznamovli data vydání několika svých titulů, ale co jim vypadlo, možná omylem, je Final Fantasy 13. Lze tedy konstatovat, že FF13 není potvrzeno pro rok 2008. A to hovoříme jen o vydání v japonsku. Nezávisle na tom se šušká o demu, které například v případě Final Fantasy 12 vyšlo téměř rok před releasem plné verze hry (na disku s Dragon Quest 8). Za to se zdá dočkáme FFVersus13. No, uvidíme.
Dave de Sade

2008-01-30 - http://finalfantasyversusxiii.net

Extended trailery k Final Fantasy 13...

Extended trailery k Final Fantasy 13...

... a k Final Fantasy Versus 13. Je na co koukat. Většinu z toho jsme již viděli, ale nyní je to lepší, hezčí, delší, efektnější. Je třináctka vaše nešťastné číslo? Ať je, ale nelze diskutovat o tom, že tohle vypadá fantasticky. Nedával bych ruku do ohně, že to jede v realtime, ale rozhodně není proč se urážet. Ono na tom dneska tolik nesejde, hlavně, že bude co hrát.Dave de Sade

2007-12-17 - www.joystiq.com

Vývoj White Enginu pozastaven

Vývoj White Enginu pozastaven

Nic Vám to neříká? White Engine je přezdívka pro grafický systém, který má být použitý ve Final Fantasy 13. Takřka jistě nepůjde o zkrušení inhouse projektu, ale spíše to naznačuje jiné problémy, které by mohly způsobit odsunutí projektu (nyní očekávána na rok 2008). Takže zvýšenou pozornost prosím.
Dave de Sade

2007-11-20 - www.siliconera.com

Final Fantasy 13 má za sebou 13% vývoje

V rámci Playstation Premiere, speciální akcí pořádanou SONY, bylo odhaleno pár nových informací, které doplňují E3. Vlajková loď jedné z nejslavnějších ság všech dob pro Playstation 3 má za sebou více než desetinu vývoje což napovídá, že během roku 2008 (nejspíše v druhé půli se odhaduje) se dočkáme hotového titulu. Bohužel, přes určitou znatelnou pokročilost vývoje nebyly uvolněny žádné nové trailery nebo screenshoty. Držme palce.
Dave de Sade

2007-07-20 - http://ps3.qj.net

Final Fantasy 13 nejdříve v dubnu 2008

Toliko stručná zpráva - před aprílem 2008 nemáme určitě čekat pokračování legendární ságy - exkluzivně pro Playstation 3. Krom toho, že hra potřebuje ještě hodně času na dopracování, jsou také problémy s financováním, fiskální rok končí v březnu a podle toho se odladí přesné datum vydání - tolik Yoichi Wada - šéf Square Enix.
Dave de Sade

2007-05-28 - www.eurogamer.net

Exkluzivita FF13 ohrožena?

Exkluzivita FF13 ohrožena?

Jedna paní povídala, namluví se toho hodně, ale tohle je vážné. Krom spousty vedlejších projektů, které jsou skryty pod souhrnným názvem Fabula Nova Crystallis FF13, o kterých se již ví, že budou na Wii, mobilních telefonech, patrně i XBOX 360 nebude zahálet... ale každopádně - že by i vlajkový titul projektu, samotné Final Fantasy 13 - mělo být vydáno i pro jinou platformu, než je Playstation 3? Možné by to bylo. Jestli má (podle představ představitelů Sqare Enix) tento projekt pokrýt 10 let našich životů, budou muset využít každé platformy, aby se vůbec uživili. Mno ještě převedou MGS a jsme doma ;).
Dave de Sade

2007-04-24 - www.thelastboss.com

Demo Final Fantasy 13 ještě letos ke stažení?

Pověsti se šíří - každopádně potvrzení této by mohlo Playstation 3 hodně pomoci. Demo ke stažení skrz online službu SONY by mělo být k dispozici "později tento rok", což není nic konkrétního a oficiální lidé od SONY odmítají toto "datum" jakkoli komentovat - ale demo bude, to je jisté. Snad se do té doby ke koupi PS3 donutím. Nebo donutím nejmenované Geralty k přenocování, když už ne k půjčce ;).
Dave de Sade

2007-04-09 - http://computerandvideogames.com

Bude FF13 PS3 exclusive?

Zvěsti jsou věcí nepříjemnou. Již jsme zaznamenali hlasy, které tvrdily, že Metal Gear Solid 4 bude také pro XBOX 360... nepotvrdilo se to. Jenže ono to není tak jednoduché, populární SONY franchise - Devil May Cry - ve své čtvrté instanci je již ohlášen i pro XBOX 360 a i pro PC. Takže když Hironobu Sakaguchi řekne nahlas, že Final Fantasy by prospěla řada pro X360, vyvstává otázka - bude Final Fantasy 13 jenom pro Playstation 3? Vzhledem k tomu, že FF13 nejsou plánovány pro rok 2007, mají Square dost času na to, aby nás (ne)překvapili.
Dave de Sade

2007-03-22 - http://ps3.qj.net

Final Fantasy 13 NEBUDOU v roce 2007

Final Fantasy 13 NEBUDOU v roce 2007

Zní to až skoro neuvěřitelně, ale dva stěžejní tituly pro Playstation 3 (tím druhým mám na mysli samozřejmě Metal Gear Solid 4), které se očekávaly pro launch, nevyjdou patrně ani během roku 2007. Tetsuo Nomura to potvrdil japonskému hernímu magazínu Famitsu. Je pravdou, že Final Fantasy 12 se vyvíjely také extrémně dlouho a nakonec stály za to, vyvstává ovšem otázka, jestli i rok 2008 bude tím pravým pro třináctou instanci Final Fantasy. No, tak dočkáme se prý alespoň demoverze, abychom si to dovedli představit.
Dave de Sade

2007-01-30 - http://ps3.qj.net

Hratelné demo Final Fantasy 13 ještě v roce 2007

Hratelné demo Final Fantasy 13 ještě v roce 2007

Uznávám, že slůvko "ještě" v titulku zní trochu divně, vzhledem k tomu, že rok 2007 sotva začal, ale vzhledem k délce vývoje Final Fantasy 12 bych se nedivil, kdyby třinácté "velké" pokračování ságy bylo až v roce 2009. Každopádně hratelné demo slibují Square Enix již na léto 2007, přesněji řečeno na veletrh E3. Toto demo však bude určeno pouze pro úzkou skupinku vyvolených, pro veřejnost bude demo vypuštěno až po Tokyo Game Show 2007.
Dave de Sade

2007-01-19 - www.psu.com

Něco málo k Final Fantasy 13

Něco málo k Final Fantasy 13

Final Fantasy 13 byly totiž původně plánovány ještě pro Playstation 2 a teprve až v květnu 2005 bylo rozhodnuto pro zaměření na nextgen konzoli Playstation 3. Na jejím vývoji pracoval tým mající na svědomi Final Fantasy X-2, který byl ale pro PS3 verzi zcela přeorganizován. Rozdíly mezi PS3 a PS2 jsou prý totiž ještě větší, než mezi PS2 a PS1. Inu o hře samotné toho bohužel moc nepadlo.
Dave de Sade

2006-11-10 - http://ps3.ign.com

Final Fantasy 13 s podporou rozeznávání pohybu v ovladači PS3

Ovladač Nintenda Wii se stal vzorem i pro Sony a proto dávno ohlásili rozeznávání pohybu i ve svém novém ovladači pro Playstation 3. Tetsuya Nomura, vedoucí týmu FF13 oznámil, že FF13 bude této možnosti využívat, ale zatím není přesně známo k čemu, uvidí se podle konkrétních dispozicí ovladače. Vedle toho také padla zmínka o tom, že FF13 má opticky vypadat jako film Final Fantasy Advent Childern. No podle těch ukázek tomu celkem věřím, jestli to ale bude grafiky bavit je věc druhá ;). Jo a věděli jste, že původně mělo být FF13 pro PS2?
Dave de Sade

2006-06-12 - www.eurogamer.net

Final Fantasy 13 - trailer

Final Fantasy 13 - trailer

Ukázka na lahůdku, která nás teprve čeká je nyní ke stažení z Gamespotu. Vřele ho doporučuji, krom působivosti technologické je také velmi působivé z hlediska designu. Jak pravil Deshien. Koupit PS3, prodat rodinu do otroctví a pařit ;).
Dave de Sade

2006-05-10 - www.gamespot.com

Final Fantasy 13 pro PS3

Square Enix na E3 odhalili mnoho titulů, přičemž nejzajímavější je určitě třinácté pokračování řady Final Fantasy. Jelikož se jedná o velmi ranou zmínku, nelze o titulu nic konkrétního říci, prý se ale na konferecni objevily již první ukázky. Stejně tak datum vydání je ve hvězdách, ale snad to nedopadne jako s FF12, které má v USA vyjít až říjnu 2006. Další informace a snad i ukázky budou k dispozici možná již zítra.
Dave de Sade

2006-05-09 - www.gamespot.com


Firefox 2 Přidej RPGhry.cz na Seznam AddThis Social Bookmark Button
© RPGhry.cz, Všechna práva vyhrazena | Kontakt: info@rpghry.cz
Doporučujeme: BezvaData.cz - váš server pro sdílení dat